instagram

Instagram umožní obnoviť vymazané fotky a videá, uchová ich 30 dní

Odstránili ste príspevok a potom ste to ľutovali? Žiadny problém.

Tvorcovia sociálnej siete Instagram pripravili pre používateľov praktickú funkciu, pomocou ktorej môžu obnoviť odstránený obsah, príspevky v podobe fotiek, videí a príbehov. O novinke informujú na oficiálnom blogu.

Funkcia, resp. priečinok „naposledy odstránené“, poteší všetkých váhavých prispievateľov, ktorí sa rozhodli zverejnený obsah z nejakého dôvodu odstrániť, no po čase si to rozmysleli.

Pravdou však je, že vývojárov zrovna takýto scenár neinšpiroval. Skôr je ich cieľom ochrániť účty používateľov. Pokiaľ kybernetickí útočníci prevezmú kontrolu nad cudzím Instagram účtom a začnú v ňom mazať fotky a videá, používateľ ich dokáže takýmto spôsobom dostať späť.

instagram
Foto: Instagram

Instagram si chce byť absolútne istý

Odstránenie obsahu natrvalo bude podmienené potvrdením cez textovú správu alebo e-mail. Instagram si chce byť istý, že fotky a videá odstraňuje skutočný vlastník účtu.

V priečinku „naposledy odstránené“ sa obsah uchová po dobu 30 dní, pokiaľ sa ho nedotknete. Následne sa vymaže úplne. Ak by ste ho chceli nadobro odstrániť skôr, čaká vás vyššie spomenuté potvrdenie cez správu alebo e-mail.

TIP REDAKCIE
NAŽIVO: Sledujte tento livestream a získajte 30 % zľavu na hodinky Galaxy Watch 4!

30-dňový limit platí pre fotky a videá publikované formou štandardných príspevkov, ale aj pre formát Reels či videá na IGTV. Výnimku majú Príbehy, ktorá vyplýva z ich podstaty. Sociálna sieť ich po odstránení uchová len 24 hodín.

Pre zobrazenie priečinku s nedávno odstráneným obsahom musíte v nastaveniach Instagramu prejsť do časti „Účet“. Pokiaľ chcete z profilu odstrániť fotku s tým, že si ju chcete ponechať nastálo, zvoľte pri nej možnosť „Archivovať“.

Funkcia „naposledy odstránené“ bude pre všetkých používateľov k dispozícii v najbližších dňoch a týždňoch. Rozširuje sa od dnešného dňa, no postupne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať