Recenzia prišla 2 týždne pred predstavením. Takto vyzerajú Galaxy Buds Pro

Samsung má na 14. januára naplánované predstavenie rodiny nových vlajkových lodí radu Galaxy S21. Unikla mu dôležitá informácia!

Samsung má na 14. januára naplánované predstavenie rodiny nových vlajkových lodí radu Galaxy S21. Spolu so smartfónmi už tradične predstaví aj príslušenstvo, kam sa radia aj bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Pro. Ustrážiť tak prominentné zariadenia nie je jednoduché. Samsungu sa to nepodarilo v prípade Galaxy S21 a ani v prípade Galaxy Buds Pro.

YouTube kanál Digital Slang uverejnil dve podrobné videá, v ktorom slúchadlá Galaxy Buds Pro predstavuje, resp. porovnáva s predchádzajúcou verziou. Z videa toho vieme skutočne veľa.

Potvrdilo sa napríklad to, že Buds Pro disponujú certifikáciou IPX7, ovládaním prostredníctvom dotykových plôch priamo na slúchadlách a 5-hodinovou výdržou batérie s ďalšími 18 hodinami v nabíjacom puzdre. Na jedno nabitie tak vydržia ako súčasný model Galaxy Buds.

V balení si okrem slúchadiel nájdete nabíjací kábel s klasickým USB-A na jednom konci a USB C na druhom konci, užívateľskú príručku a sadu náhradných silikónových nadstavcov.

Samsung slúchadlá vybavil rôznymi, už štandardnými režimami. Samozrejmosťou je napríklad aktívne potláčanie okolitého hluku (ANC) a nechýba ani Transparency mode, teda režim, ktorý rozpozná hlas vo vašom okolí a prehrá ho cez slúchadlá. Recenzent však poznamenal, že táto funkcia nie je tak kvalitne spracovaná ako pri konkurenčných Apple AirPods Pro.

Čo sa kvality zvuku týka, tam bol autor recenzie veľmi spokojný. Kvalitné má byť podanie výšok a stredov, ktoré sú zreteľné a čisté. Basy, na druhú stranu, majú ten správny dôraz. Opäť sa môžete tešiť na prepojenie so šikovnou aplikáciou Wearables, v ktorej sa nachádza ekvalizér a ďalšie funkcie.

Nakoniec sa hovorilo aj o cene. Tá sa môže pohybovať na úrovni 200 dolárov, čo pre slovenského zákazníka znamená 163 € bez DPH, resp. 195 € s DPH. Dostupnosť Samsung oficiálne oznámi 14. januára. TECHBYTE bude pri tom, nenechajte si to ujsť.