Oppo Find X3 sa postaral o nový rekord v benchmarku AnTuTu

Čínska spoločnosť Oppo predstaví v priebehu prvého štvrťroka 2021 zariadenie Find X3 – nový smartfón, ktorý poženie výkonný 5nm čipset Snapdragon 888.

Čínska spoločnosť Oppo predstaví v priebehu prvého štvrťroka 2021 zariadenie Find X3 – nový smartfón, ktorý poženie výkonný 5 nm čipset Snapdragon 888.

Oppo Find X3 bude vďaka čipsetu Snapdragon 888 skutočne nadupaným zariadením. Dokazuje to benchmark AnTuTu, ktorého výsledky sa objavili na čínskej sociálnej sieti Weibo. Ešte nepredstavená novinka z dielne Oppo v ňom dosiahla vôbec najvyššie skóre – 771 491 bodov.

Oficiálne čísla zverejnené spoločnosťou Qualcomm, ktoré prislúchajú sade Snapdragon 888, udávajú v testovaní AnTuTu hodnotenie 735 439 bodov. Oppo Find X3 by tak mal byť ešte výkonnejší ako udáva výrobca čipsetu.

Prekvapením to nie je. Výsledné hodnotenie je zostavené podľa výpočtového výkonu, grafického výkonu, vplýva naň typ a kapacita pamätí, ako aj systémová optimalizácia.

Oppo Find X3
Foto: Weibo

V AnTuTu sa tak zrejme ocitla najlepšie vybavená verzia Oppo Find X3 (Pro), ktorá má ešte rýchlejšie pamäte ako referenčný smartfón, ktorý Qualcomm použil pre potreby výkonnostného testu čipsetu Snapdragon 888.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Samozrejme, AnTuTu meria hrubý výkon mobilných zariadení. Dosiahnuté vysoké skóre ešte automaticky nezaručuje rovnako vysokú a kvalitnú skúsenosť s používaním zariadenia.

Oppo Find X3 bude na zákazníkov cieliť QHD+ OLED displejom so 120 Hz frekvenciou (6.7”). 12 GB operačnou pamäťou (LPDDR5) alebo novým fotoaparátom. Povráva sa, že výrobca smartfón osadí na mieru vyrobeným 50 Mpx obrazovým snímačom značky Sony. Spoločnosť mu bude robiť aj 13 Mpx fotoaparát s minimálne 2-násobným optickým priblížením.

Zariadenia značky Oppo patria na našom trhu skôr k exotickým kúskom. Kto sa však bude chcieť odlíšiť od skupiny používateľov popredných smartfónov Samsung, Huawei, Xiaomi či Apple, bude mať možnosť. Zostáva len dúfať, že si Find X3 časom nájde cestu aj na náš trh.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať