facebook messenger

Slovákom začal Messenger zobrazovať toto upozornenie: Čo sa mení?

Ak ste si v posledných dňoch otvorili aplikáciu Facebook Messenger, určite ste narazili na zvláštne upozornenie. „Niektoré funkcie nie sú dostupné,“ odkazuje Messenger.

Ak ste si v posledných dňoch otvorili aplikáciu Facebook Messenger, určite ste narazili na zvláštne upozornenie. „Niektoré funkcie nie sú dostupné,“ odkazuje Messenger. „Dôvodom je dodržiavanie nových pravidiel pre četovacie služby v Európe. Pracujeme na ich obnovení,“ informoval Facebook. Čo to však znamená?

Upozornenie sa na Facebooku zobrazuje kvôli prísnym GDPR pravidlám naprieč Európou. Pravidlá majú veľký vplyv na Messenger API, teda rozhranie pre programovanie aplikácií, ktoré využívajú ďalší vývojári pre integrovanie funkcionality Messengeru do svojich vlastných projektov.

Facebook to vysvetľuje takto:

V snahe vyhovieť novým pravidlám ochrany súkromia v Európe robíme zmeny, ktoré sa dotknú niektorých vývojárov a firiem využívajúcich Messenger API. Od 16. decembra nebude niekoľko Messenger API dostupných pre vývojárov a európske firmy, ako ani pre ľudí v Európe, ktorí sa spájajú s firmami na celom svete,“ upozornil Facebook.

TIP REDAKCIE
Google dostal pokutu 102 miliónov eur, opäť zneužil postavenie na trhu

messenger upozornenie

Niektoré firmy už Facebook začal upozorňovať. Pri niektorých zákazníkoch totiž nemusia vidieť kompletné informácie. „Niektoré štatistiky ako zdieľania nemusia byť dostupné,“ píše sa v jednom z upozornení. Aj napriek tomu, že pravidlá sú určené len pre Európu v konečnom dôsledku môžu ovplyvniť aj ľudí mimo Európy.

V praxi to môže znamenať, že firmy, ktoré komunikujú so zákazníkmi z Európy si budú musieť zvyknúť na výrazné obmedzenia. Na druhú stranu je nutné dodať, že dotknuté budú len tie firmy, ktoré majú nasadené Messenger API. Menšie firmy, ktoré komunikujú priamo na Messengeri, resp. Facebooku, nebudú mať problémy.

Ovplyvnené však môžu byť služby tretích strán pre spravovanie obsahu ako napríklad Hootsuite. Práve tieto služby sa o API opierajú najsilnejšie.

Total
59
Zdieľaní