pozor aktualna tema 2

POZOR: Máte na Google svoje dáta a účet nepoužívate? Firma vám ich vymaže!

Spoločnosť Google pred pár hodinami predstavila nové pravidlá týkajúce sa služieb Gmail, Docs a Google fotiek.

Spoločnosť Google pred pár hodinami predstavila nové pravidlá týkajúce sa služieb Gmail, Docs a Google fotiek. V snahe vyčistiť servery od zastaralých dát sa v Google rozhodli, že ich jednoducho vymažú všetkým tým, ktorí sa neprihlásia dva roky. Google o tom informuje na svojom webe.

Nové pravidlá týkajúce sa úložiska v rôznych službách Google začnú platiť 1. júna 2021. V praxi to znamená, že prví používatelia o svoje súbory môžu prísť už 1. júna 2023. Google začne automatické vymazávanie dát z Google Drive, Docs, Sheets, Slides, Jamboard, Gmail, Photos, Drawings, Forms a Sites.

Firma používateľom odkazuje, že ak nechcú prísť o svoje dáta uložené na ich serveroch, svoj účet majú používať pravidelne, či už cez počítač alebo mobilné zariadenie. Google taktiež spresnil, že nové pravidlá sa nebudú týkať predplatiteľov služby Google One.

google disk tit
Ak účet nepoužijete 2 roky, Google vám vymaže dáta.

Platiaci zákazníci sa tak nemusia obávať. Zmeny sa taktiež nedotknú Google Workspace (predtým GSuite pre biznis), GSuite for Education a GSuite for non-profit.

Total
6
Zdieľaní