Flash Player definitívne končí, Adobe vyzýva užívateľov k odinštalovaniu

Adobe odosiela do všetkých PC, ktoré tento program stále používajú, notifikáciu, prostredníctvom ktorej je užívateľ vyzvaný k jeho odinštalovaniu.

Legendárny Flash Player od spoločnosti Adobe o pár dní definitívne končí. Microsoft síce potvrdil, že nadchádzajúca aktualizácia pre Windows 10 program odstráni automaticky, no Adobe aj napriek tomu začal užívateľov vopred vyzývať k odinštalovaniu. Na novinku upozornil server Windows Latest.

Microsoft v septembri tohto roku informoval, že pracuje na novom automatickom Windows Update, ktorý odstráni Flash Player z ovládacieho panelu a všetkých ostatných miest. Spoločnosť dokonca vymyslela dobrovoľnú aktualizáciu s označením “Update for the removal of Adobe Flash Player”.

Adobe vopred vyzýva užívateľov k odinštalovaniu Flash Player

Začiatkom budúceho roku majú Microsoft i Adobe v pláne ukončiť podporu pre Flash Player. Ešte pred definitívnym koncom však Adobe odosiela do všetkých PC, ktoré tento program stále používajú, notifikáciu, prostredníctvom ktorej je užívateľ vyzvaný k jeho odinštalovaniu (viď. nižšie).

Zdroj: Windows Latest

Hlavným dôvodom pre vznik tejto notifikácie má byť bezpečnosť užívateľa. K dispozícii je možnosť okamžitého odinštalovania programu i neskoršieho pripomenutia. Každému je však odporúčané program odinštalovať čím skôr.

Taktiež je dôležité poznamenať, že notifikácia nie je aktuálne dostupná pre každého, šíri sa postupne. Ak teda vo svojom zariadení stále máte Adobe Flash Player, no stále ste nedostali žiadne upozornenie, stačí chvíľu, nanajvýš pár dní, počkať.

Adobe Flash Player bude vypnutý ku 12. januáru 2021. Jeho podpora však skončí skôr, konkrétne zajtra, teda 31. decembra 2020.