Xiaomi hlási úspech: Na Slovensku sme číslo 2, predali sme rekordný počet smartfónov

Spoločnosť Xiaomi zverejnila najnovšie finančné výsledky, ktoré sú opäť extrémne pozitívne. Firma prekonala až 15 vlastných rekordov.

Spoločnosť Xiaomi zverejnila najnovšie finančné výsledky, ktoré sú opäť extrémne pozitívne. Firma prekonala až 15 vlastných rekordov, pod ktoré sa podpísali aj zákazníci zo Slovenska. Vyplýva to z tlačovej správy Xiaomi.

Skupina Xiaomi si v treťom kvartáli 2020 zachovala silný rast a zaknihovala vysoký príjem a zisk,“ schváli sa výrobca. „Sme jedným z najsilnejších výrobcov smartfónov a IoT zariadení na svete, a to aj napriek nepriaznivej situácii,“ pokračuje.

Xiaomi sa podarilo dosiahnuť neuveriteľný medziročný nárast z predajov smartfónov až 45,3 %. To predstavuje príjem až 6 miliárd eur. Podľa analytickej spoločnosti Canalys je Xiaomi s 13,5 % podielom 3. najväčším výrobcom smartfónom na svete.

Ako je na tom Xiaomi na Slovensku? Podľa ich vlastných zdrojov je Xiaomi medzi TOP 5 výrobcami na 54 trhoch. Konkrétne na Slovensku má ísť o 2. najobľúbenejšiu značku. V susednom Česku Xiaomi obsadilo 4. priečku. Skupina Xiaomi predala celkovo 46,6 milióna smartfónov.

TIP REDAKCIE
Karta sa obrátila: Galaxy S22 môže byť v Európe výkonnejší ako v USA, bude mať grafiku od AMD!
Xiaomi patrí medzi TOP 5 výrobcov smartfónov na 54 trhoch. Na Slovensku je dokonca na 2. priečke.

Úplne najpopulárnejšou voľbou je na 10 trhoch, a to v Bielorusku, Chorvátsku, Grécku, Indii, Mjanmarsku, Poľsku, Katare, Španielsku, Turecku a na Ukrajine.

Za prvých desať mesiacov 2020 sa firme podarilo predať 8 miliónov smartfónov s cenou 300 € a vyššou. To je pre výrobcov extrémne dôležitý ukazovateľ, keďže drahšie zariadenia so sebou nesú aj vyššiu maržu.

Prehľad cien Xiaomi Mi 10 Pro u slovenských predajcov:

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať