Vodič Tesly Model 3 havaroval pri rýchlosti 160 km/h. Roztrieštená batéria skončila v neďalekých domoch

Batéria sa pri nehode roztrieštila na stovky malých kúskov, ktoré sa rozleteli po blízkom okolí. Minimálne dva z nich prerazili okná okolitých domov.

V americkom štáte Oregon havaroval elektromobil Model 3 od spoločnosti Tesla. Náraz vozidla bol taký silný, že sa jeho batéria roztrieštila na stovky malých článkov, ktoré sa rozleteli po celom okolí. Niektoré z nich dokonca skončili v okolitých domoch, píše Engadget.

O novom prípade sa s verejnosťou podelila miestna polícia prostredníctvom Facebooku. Nehoda údajne nebola zapríčinená vozidlom, ale samotným vodičom, ktorý mal ísť rýchlosťou presahujúcou 160 km/h. Ten pri tak vysokej rýchlosti stratil kontrolu nad vozidlom a následne narazil do stĺpu elektrického vedenia, dvoch stromov a skončil pri telefónnej rozvodnej skrini. Ako môžete vidieť nižšie, elektromobil si tieto zrážky poriadne odskákal.

Batéria, ktorá zabezpečuje energiu pre pohon, sa pri nehode roztrieštila na stovky malých kúskov, ktoré sa rozleteli po blízkom okolí. Minimálne dva z nich prerazili okná okolitých domov, pričom jeden údajne dopadol až do postele a takmer spôsobil požiar, druhý zase drzo pristál v lone jedného z obyvateľov.

Nebola to však len batéria, ktorá sa rozletela po okolí. Odletelo totiž aj jedno z kolies, ktoré poškodilo druhé poschodie blízkeho bytového domu. Táto kolízia odtrhla vodovodné potrubie a spôsobila zatopenie prízemnej časti.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET

Vodič vyviazol len s miernymi zraneniami, šoféroval pod vplyvom

Vodič z nehody vyviazol len s miernymi zraneniami, čo je pri pohľade na stav vozidla takmer zázrak. Hneď po zrážke z vozidla vystúpil a chcel utiecť po vlastných. To sa mu však nepodarilo – našli ho tri bloky od miesta nehody. Následne bol prevezený do neďalekej nemocnice, kde mu bolo zistené požitie omamnej látky, presnejšie marihuany.

Polícia strávila upratovaním okolia celé hodiny. Je však vysoko pravdepodobné, že niektoré články roztrieštenej batérie prehliadla, a tak vyzvala verejnosť k zvýšenej opatrnosti. Články totiž ešte po dobu ďalších 24 hodín dokážu spôsobiť popáleniny.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať