SHMU má nový web optimalizovaný pre mobilné zariadenia

Internetová stránka Slovenského hydrometeorologického ústavu je plná prospešných informácií a údajov, ktoré sú teraz ešte dostupnejšie. 

Internetová stránka Slovenského hydrometeorologického ústavu je plná prospešných informácií a údajov, ktoré sú teraz ešte dostupnejšie. 

Slovenský hydrometeorologický ústav totižto pripravil novú internetovú stránku optimalizovanú mobilné zariadenia, vďaka čomu sa dajú predpoveď počasia, výstrahy a ďalšie informácie zobraziť na smartfóne v prehľadom a jednoduchom formáte.

O novinke informuje SHMU na webe a na sociálnych sieťach.

Vývojári zoradili jednotlivé podstránky do zrozumiteľného menu, pričom sú zároveň kategorizované podľa činnosti. Základné bloky predstavujú témy počasie, voda a kvalita ovzdušia.

SHMU

V nich sú umiestnené najnavštevovanejšie produkty z internetovej stránky. Napríklad meteogramy, A-LEAF, radary a dokonca aj webkamery. Kategória voda obsahuje okrem základných informácií aj sucho v podzemných a v povrchových vodách.

V kvalite ovzdušia nájdete smogový varovný systém a aktuálne koncentrácie monitorovaných znečisťujúcich látok. Web optimalizovaný pre mobily sa zobrazuje na adrese shmu.sk/m/.

Môžete si ju ako záložku umiestniť napríklad na domácu obrazovku smartfónu. Je potrebné navštíviť samostatný odkaz, pri návšteve hlavného webu SHMU z mobilného zariadenia sa optimalizovaná stránka automaticky nezobrazí.

Webu tiež chýba bezpečnostný certifikát, v adresnom riadku sa preto zobrazuje upozornenie na nezabezpečené spojenie.

Používateľské prostredie mobilného webu je pomerne jednoduché, dokáže však poskytnúť množstvo užitočných údajov. Slovenský hydrometeorologický ústav nemá oficiálnu aplikáciu pre mobilné zariadenia.

V obchode Google Play ale môžete natrafiť na aplikáciu SHMUapp, ktorá je síce neoficiálna, no sťahuje údaje priamo z webu SHMÚ. Aplikácia má na konte viac ako 100 000 inštalácií a vysoké hodnotenia.

Aplikáciu nájdete aj v obchode Huawei App Gallery, pre iOS dostupná nie je.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať