Poco M3 oficiálne: Stredná trieda so 6000 mAh batériou za priateľskú cenu

Sesterská spoločnosť výrobcu Xiaomi predstavila nový smartfón Poco M3, ktorý sa snaží zaujať atraktívnym pomerom medzi cenou a ponúkanou výbavou.

Sesterská spoločnosť výrobcu Xiaomi predstavila nový smartfón Poco M3, ktorý sa snaží zaujať atraktívnym pomerom medzi cenou a ponúkanou výbavou. Na prvý pohľad oslovuje svojským dizajnom, ktorý ukrýva gigantickú batériu.

Poco M3 má zadnú stranu s povrchovou úpravou v čiernej, modrej alebo jasne žltej farbe, na ktorej sa nezachytávajú odtlačky prstov. Prehliadnuť sa nedá obrovský modul, z ktorého len časť patrí zostave zadných fotoaparátov. Inak plní estetickú funkciu, pričom je doplnený o veľký nápis POCO.

Na prednej strane sa nič zaujímavé nedeje. Displej charakterizuje na stred umiestnený zárez v tvare kvapky (8 Mpx fotoaparát) a hrubšia brada, čo na prezentačných fotografiách výrobca efektne maskuje tmavou tapetou domácej obrazovky.

Foto: Poco

Podstatnejšia je však v tejto cenovej kategórii špecifikácia. IPS panel s uhlopriečkou 6,53-palca našťastie disponuje dostatočným FHD+ rozlíšením. Obnovovacia frekvencia je štandardná, dosahuje 60 Hz. Displej chráni staršia generácia odolného skla Gorilla Glass 3.

Pod kapotou tiká 11 nm čispet Snapdragon 662, ktorý je spojený so 4 GB operačnou pamäťou (LPPDDR4x) a 64 GB úložiskom (UFS 2.1). K dispozícii bude aj verzia so 128 GB internou pamäťou (UFS 2.2).

Smartfónu nechýbajú stereo reproduktory, snímač odtlačkov (v bočnom tlačidle), IR senzor, NFC a 3,5 mm audio jack. Slot pojme okrem dvoch SIM kariet aj pamäťovú microSD kartu (max. 512 GB).

TIP REDAKCIE
Uber si od zákazníka vypýtal 600 dolárov: Na 9 hodín uviazol v zápche
Poco M3
Foto: Poco

Dlhú výdrž na jedno nabitie sľubuje poriadne objemná batéria s kapacitou 6000 mAh a 18W nabíjaním. Smartfón môže vďaka takto veľkej batérii fungovať aj ako powerbanka pre nabíjanie iných zariadení. Váha zariadenia sa kvôli nadpriemernému akumulátoru zastavila tesne pod hranicou 200 gramov.

Hlavný fotoaparát sa spolieha na snímač obrazu s rozlíšením 48 Mpx, ktorý na výstupe produkuje 12 Mpx fotografie. Jeho objektív má svetelnosť f/1.79. Ostatné dva fotoaparáty sú doplnkové. Majú zhodné rozlíšenie 2 Mpx a svetelnosť f/2.4. Jeden zachytí makro snímky, ten druhý informácie o hĺbke pre portrétové fotky.

Foto: Poco

Po softvérovej stránke je Poco M3 vybavený operačným systémom Android 10, ktorý má výrobca v pláne aktualizovať na zatiaľ najnovšiu verziu Android 11. Kedy sa tak stane ale neuviedol.

Základnú verziu smartfónu bude výrobca Poco predávať na vybraných trhoch od 27. novembra za 149 dolárov, model so 128 GB úložiskom dostal cenu 169 dolárov. Európske ceny zatiaľ nepoznáme, no novinka by mohla doraziť aj na náš trh.

U susedov v Českej republike sa na pultoch predajní objaví už 4. decembra za cenu 3 999 Kč, respektíve 4 499 Kč v prípade modelu s väčšou pamäťou, informuje Dotekomanie.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať