Apple pripravuje iPad Pro s OLED displejom, predstavený by mohol byť v druhej polovici 2021

Už dlhšie sa povráva o tom, že spoločnosť Apple pracuje na tabletoch iPad, ktoré budú využívať nový typ Mini-LED obrazoviek.

Už dlhšie sa povráva o tom, že spoločnosť Apple pracuje na tabletoch iPad, ktoré budú využívať nový typ Mini-LED obrazoviek. Vďaka nim môžu tablety iPad ponúknuť lepší kontrast, živšie farby a vyšší jas.

Mini-LED displeje sú zároveň tenšie a energeticky úspornejšie, nové tablety iPad by teda mohli byť konštrukčne ešte štíhlejšie. Vôbec prvý tablet od Apple s Mini-LED displejom by sme mali spoznať v prvej polovici roka 2021.

Podľa portálu Apple Insider ale nepôjde o jedinú novinku vo svete tabletov od Apple. Výrobca má tiež pripravovať iPad Pro s OLED displejom, ktorý by mal byť pre zmenu predstavený o niečo neskôr, v druhej polovici roka 2021.

OLED obrazovky pre iPad Pro má spoločnosti Apple dodávať hlavne Samsung, ale tiež LG. Displeje majú vznikať v zrekonštruovanej továrni Samsungu, ktorá sa nachádza v juhokórejskom meste Asan.

ipad pro
Ilustr. foto: Apple

OLED displeje pre tablety iPad Pro musia byť podľa náročných požiadaviek Apple ešte kvalitnejšie než tie, ktoré spoločnosť používa pri smartfónoch iPhone. Tablety zákazníci neobmieňajú tak často ako smartfóny.

TIP REDAKCIE
Forza Street je fiaskom, mobilná hra po 2 rokoch končí

Samsung namiesto jednej organickej vrstvy emitujúcej svetlo použije rovno tri vrstvy, ktoré zabezpečia dlhšiu životnosť obrazoviek bez straty jasu a vypálených pixelov. Segment tabletov je tento rok pre výrobcov lukratívnejší ako po minulé roky.

Nákup nových zariadení podporila pandémia nového koronavírusu, kvôli ktorej časť populácie pracuje z bezpečia svojho domova. Podľa odhadov výskumnej agentúry Strategy Analytics predaj tabletov medziročne stúpol o 33 percent.

V 3. štvrťroku dodala spoločnosť Apple na trh 15,1 miliónov kusov tabletov, čo predstavuje medziročný nárast o 49 percent. Hneď za Apple sa nachádza Samsung so štvrťročným trhovým objemom 9,4 miliónov tabletov. Samsung si v tejto oblasti medziročne polepšil až o 87 percent.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať