Slováci na Facebooku opäť zdieľajú bez rozmýšľania: Falošný Vilo Rozboril im sľubuje 10 až 20 tisíc eur

To, že po Facebooku sa ponevierajú ľudia, ktorí uveria aj tomu, že bežný človek má tri oči, je starý známy fakt.

To, že po Facebooku sa ponevierajú ľudia, ktorí uveria aj tomu, že bežný človek má tri oči, je starý známy fakt. Dôverčiví ľudia momentálne opäť zdieľajú príspevok falošného profilu zneužívajúceho meno Vila Rozborila.

Čo je na tom naozaj zarážajúce je, že profil ľuďom sľubuje 10 až 20 tisíc eur len za to, že do komentára napíšu začiatočné písmeno svojho mena, ku ktorému je pridelená finančná čiastka. Samozrejme nemôže chýbať ani výzva príspevok zdieľať medzi čo najviac skupín, aby sa zapojilo ešte viac ľudí.

Od dnes do 20. októbra 2020 si budem náhodne vyberať ľudí na Facebooku a je to oficiálne. A gratulujem predchádzajúcim výhercom, rád pomôžem,“ píše sa v príspevku. „Vyberte prvé písmeno zo svojho mena a dostanete darček podľa vášho výberu. Urob to teraz vierou…,“ vysvetľuje pravidlá neznámy autor.

„Tím Vila Rozborila“ vám v prípade výhry má peniaze zaslať do 60 minút po správnom vyplnení údajov. To, čo tým útočník sleduje momentálne nie je jasné, no je možné, že ide podvod, ktorý vás môže pripraviť o peniaze.

Ako bolo povedané už niekoľkokrát, nenechajte sa nachytať a hlavne na to upozornite aj vašich známych. V čase písania tohto článku má príspevok už 1 300 komentárov a 569 zdieľaní. Ak chcete na profile nechať nejaký pekný komentár, spraviť tak môžete na tomto odkaze.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať