MIMORIADNE: Slovensko opäť v lockdowne. Predajne možno zatvoria, hovorí Sulík

Počas dnešnej tlačovej konferencie premiér Igor Matovič a ministri oznámili, že na Slovensku bude platiť zákaz vychádzania.

Počas dnešnej tlačovej konferencie premiér Igor Matovič a ministri oznámili, že na Slovensku bude platiť zákaz vychádzania. Takzvaný lockdown je rozdelený do niekoľkých častí a má mnohé výnimky.

Najdôležitejší bude týždeň pred prvým kolom plošného testovania. Práve počas neho chce vláda čo najviac znížiť mobilitu, aby sa ľudia nenakazili len pár dní pred testom.

Vzhľadom na to, že platí zákaz vychádzania s výnimkou navštívenia najbližších potravín či drogérie. Z toho však vychádza jeden fakt, na ktorý upozornili novinári prítomní na besede. Ľudia budú mať zakázané navštevovať iné predajne, čo môže zapríčiniť ich dočasné uzatvorenie.

Minister hospodárstva Richard Sulík však skonštatoval, že to mnohé obchody a prevádzky prinúti svoje priestory zatvoriť, keďže sa im jednoducho neoplatí ostať otvorené.

V praxi pre technologicky pozitívnych ľudí znamená, že mnohé predajne elektra, operátori a ďalší možno zatvoria. TECHBYTE už oslovil mnohé zo spoločností a operátorov so žiadosťou o vyjadrenie.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Tento článok budeme aktualizovať hneď po obdržaní prvých odpovedí.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať