Na Tesle zapol autopilota a zdriemol si. Cestoval rýchlosťou 150 km/h, policajti ostali v šoku

Policajti informovali o ďalšom prípade nezodpovedného šoféra, ktorý využil systém autonómneho vedenia vozidla na to, aby si oddýchol.

Kanadskí policajti informovali o ďalšom prípade nezodpovedného šoféra, ktorý využil systém autonómneho vedenia vozidla na to, aby si oddýchol. Predmetný šofér mal cestovať rýchlosťou 150 km/h, pričom v elektromobile ležal „ako na posteli,“ informovala polícia. Sedadlá mal mať úplne sklopené.

Policajtovi sa podarilo získať radarové meranie vozidla, ktoré samé zrýchlilo na 150 km/h,píše sa v stanovisku Royal Canadian Mounted Police.

Elektromobily výrobcu Tesla disponujú jedným z najvyvinutejších systémom autopilota. Ten vozidlu umožňuje ostať v pruhu, predbiehať, meniť smer jazdy a udržiavať rýchlosť. Niekoľko nezodpovedných vodičov tento systém zneužíva na rôzne aktivity, medzi ktoré patrí aj spánok.

Kanadskí policajti previnilcovi okamžite dali pokutu za rýchlu jazdu a odobrali mu prístup k vodičskému oprávneniu na dobu 24 hodín. To sa, pochopiteľne, mnohým zdá ako príliš slabý trest.

TIP REDAKCIE
Smartfónom OnePlus 6 skončila softvérová podpora, oznámil výrobca

Aj napriek tomu, že automobilky svoje vozidlá vybavujú systémami pre zamedzenie zneužívania autopilota, sú to len systémy,“ skonštatoval Gary Graham z miestnej polície. „Nie sú to plne autonómne systémy. Stále je nutné dávať pozor,“ dodal.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať