tesla spal za volantom

Na Tesle zapol autopilota a zdriemol si. Cestoval rýchlosťou 150 km/h, policajti ostali v šoku

Policajti informovali o ďalšom prípade nezodpovedného šoféra, ktorý využil systém autonómneho vedenia vozidla na to, aby si oddýchol.

Kanadskí policajti informovali o ďalšom prípade nezodpovedného šoféra, ktorý využil systém autonómneho vedenia vozidla na to, aby si oddýchol. Predmetný šofér mal cestovať rýchlosťou 150 km/h, pričom v elektromobile ležal „ako na posteli,“ informovala polícia. Sedadlá mal mať úplne sklopené.

Policajtovi sa podarilo získať radarové meranie vozidla, ktoré samé zrýchlilo na 150 km/h,píše sa v stanovisku Royal Canadian Mounted Police.

Elektromobily výrobcu Tesla disponujú jedným z najvyvinutejších systémom autopilota. Ten vozidlu umožňuje ostať v pruhu, predbiehať, meniť smer jazdy a udržiavať rýchlosť. Niekoľko nezodpovedných vodičov tento systém zneužíva na rôzne aktivity, medzi ktoré patrí aj spánok.

Kanadskí policajti previnilcovi okamžite dali pokutu za rýchlu jazdu a odobrali mu prístup k vodičskému oprávneniu na dobu 24 hodín. To sa, pochopiteľne, mnohým zdá ako príliš slabý trest.

Aj napriek tomu, že automobilky svoje vozidlá vybavujú systémami pre zamedzenie zneužívania autopilota, sú to len systémy,“ skonštatoval Gary Graham z miestnej polície. „Nie sú to plne autonómne systémy. Stále je nutné dávať pozor,“ dodal.

Total
4
Zdieľaní