Fitbit vydáva aktualizáciu na OS 5.0, ZOZNAM podporovaných modelov

Výrobca inteligentných náramkov a hodiniek Fitbit si pripravil novú verziu operačného systému s číselným označením 5.0, ktorá prináša užitočné vylepšenia.

Výrobca inteligentných náramkov a hodiniek Fitbit si pripravil novú verziu operačného systému s číselným označením 5.0, ktorá prináša niekoľko užitočných vylepšení.

Fitbit prepracoval používateľské rozhranie tak, aby bol obsah na hodinkách viditeľnejší a prístupnejší. Zmenil a zmenšil typ písma, ktoré je podľa výrobcu priestorov efektívnejšie a čitateľnejšie. Zároveň zväčšil oblasti určené pre ovládanie dotykmi.

Všetky tlačidlá, pozadie, ikony, farby a dlaždice dostali krajšie a dynamickejšie vizuálne prevedenie. Rýchlejšiu navigáciu v prostredí zase podporujú nové gestá. Potiahnutím prstom zľava doprava po displeji hodiniek používateľ vykoná krok späť.

Stlačením tlačidla na ľavej strane hodiniek sa automaticky zobrazí hlavná obrazovka s ciferníkom. Spolu s inovovaným softvérom výrobca vydal aj aktualizovanú sadu nástrojov pre vývojárov SDK 5.0, ktorí môžu pomocou nej vytvárať nové a aktualizovať existujúce aplikácie.

Fitbit
Foto: Fitbit

Žiaľ, nový systém OS 5.0 je určený len hodinkám Fitbit Sense a Fitbit Versa 3, teda najnovším produktom. Vlastníci starších modelov naň musia zabudnúť. Neznamená to ale, že staršie hodinky už žiadnu aktualizáciu nedostanú.

OS 5.0 bol vyvinutý špeciálne hodinky Sense a Versa 3 s ohľadom na ich nové senzory, displej a reproduktor. Platí to aj pre sadu nástrojov pre vývojárov.

SDK 5.0 neumožňuje vytvoriť jednu aplikáciu, ktorá by bola kompatibilná s OS 5.0 aj s OS 4.0. Namiesto toho musia vývojári vytvoriť dve samostatné aplikácie pre každý systém a exportovať ich osobitne.

Podľa výrobcu predstavuje OS 5.0 „najväčšiu a najpôsobivejšiu“ aktualizáciu hodiniek od roku 2017, kedy vydal model Fitbit Ionic. Snáď s ním budú používatelia súhlasiť.