Fitbit vydáva aktualizáciu na OS 5.0, ZOZNAM podporovaných modelov

Výrobca inteligentných náramkov a hodiniek Fitbit si pripravil novú verziu operačného systému s číselným označením 5.0, ktorá prináša užitočné vylepšenia.

Výrobca inteligentných náramkov a hodiniek Fitbit si pripravil novú verziu operačného systému s číselným označením 5.0, ktorá prináša niekoľko užitočných vylepšení.

Fitbit prepracoval používateľské rozhranie tak, aby bol obsah na hodinkách viditeľnejší a prístupnejší. Zmenil a zmenšil typ písma, ktoré je podľa výrobcu priestorov efektívnejšie a čitateľnejšie. Zároveň zväčšil oblasti určené pre ovládanie dotykmi.

Všetky tlačidlá, pozadie, ikony, farby a dlaždice dostali krajšie a dynamickejšie vizuálne prevedenie. Rýchlejšiu navigáciu v prostredí zase podporujú nové gestá. Potiahnutím prstom zľava doprava po displeji hodiniek používateľ vykoná krok späť.

Stlačením tlačidla na ľavej strane hodiniek sa automaticky zobrazí hlavná obrazovka s ciferníkom. Spolu s inovovaným softvérom výrobca vydal aj aktualizovanú sadu nástrojov pre vývojárov SDK 5.0, ktorí môžu pomocou nej vytvárať nové a aktualizovať existujúce aplikácie.

Fitbit
Foto: Fitbit

Žiaľ, nový systém OS 5.0 je určený len hodinkám Fitbit Sense a Fitbit Versa 3, teda najnovším produktom. Vlastníci starších modelov naň musia zabudnúť. Neznamená to ale, že staršie hodinky už žiadnu aktualizáciu nedostanú.

TIP REDAKCIE
Nová platforma R4U inovuje realitný trh! Prináša množstvo praktických funkcií, vrátane interaktívnej mapky

OS 5.0 bol vyvinutý špeciálne hodinky Sense a Versa 3 s ohľadom na ich nové senzory, displej a reproduktor. Platí to aj pre sadu nástrojov pre vývojárov.

SDK 5.0 neumožňuje vytvoriť jednu aplikáciu, ktorá by bola kompatibilná s OS 5.0 aj s OS 4.0. Namiesto toho musia vývojári vytvoriť dve samostatné aplikácie pre každý systém a exportovať ich osobitne.

Podľa výrobcu predstavuje OS 5.0 „najväčšiu a najpôsobivejšiu“ aktualizáciu hodiniek od roku 2017, kedy vydal model Fitbit Ionic. Snáď s ním budú používatelia súhlasiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať