Skladačka pre každého: Samsung má pracovať na dostupnejšom skladacom smartfóne

Tak ako každá nová, revolučná technológia, aj skladacie smartfóny nepatria medzi najlacnejšie zariadenia.

Tak ako každá nová, revolučná technológia, aj skladacie smartfóny nepatria medzi najlacnejšie zariadenia. Výrobcovia musia zariadenia naceniť tak, aby aspoň sčasti pokryli poplatky spojené s vývojom, výskumom a výrobou. Konkrétne Samsung mal na skladacích smartfónoch pracovať približne 10 rokov.

Celková cena vývoja a výroby skladacích smartfónov má byť tak vysoká, že Huawei pri svojom Mate Xs prerobil približne 60 až 70 miliónov dolárov. Ak sa však niektorá z technológií uchytí a výrobcovia ju začnú využívať pri viacerých modeloch, o ktoré bude záujem, cena pôjde dole. Samsung má byť práve v tomto štádiu.

Server SamMobile totiž zistil, že spoločnosť už pracuje na cenovo dostupnejšom skladacom smartfóne s modelovým číslom SM-F415. O samotnom zariadení sa toho veľa nevie. Vieme len, že ponúkne dve konfigurácie, 64 GB a 128 GB a dostupný bude v modrom, zelenom a čiernom prevedení.

Samsungu sa za jeden rok od predstavenia Galaxy Fold, ktorý sa na Slovensku predáva za vyše 2 000 € podarilo pripraviť výrazne lacnejší model. Galaxy Z Flip, ktorý síce nemá rovnakú veľkosť ani spôsob otvárania, sa predáva za 1 500 €. Ďalšie zníženie ceny by mohlo presvedčiť ďalších ľudí, aby vyskúšali technológiu skladacích displejov, čo by Samsungu poskytlo istotu, že o takéto zariadenia je záujem.

Práve to má Samsung v pláne. V roku 2021 má na trh uviesť Galaxy Z Fold 2 Lite, ktorý sa má predávať za približne 1 000 €. Pochopiteľne, nepôjde o cenovo dostupný smartfón, ktorý by ste si mohli kúpiť za dvesto či tristo eur, no už aspoň nebude stáť vyše dvoch tisíc.

V skratke, Samsung robí všetko pre to, aby mal skladací telefón vo všetkých cenových hladinách. Budúci rok bude pre juhokórejského výrobcu kľúčový.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať