Bizarné príslušenstvo: Vďaka tomuto krytu sa telefón doplazí k bezdrôtovej nabíjačke

Jedna vec, ktorá je pri robotických vysávačoch skutočne vynikajúca je to, že sa sami pri dochádzajúcej batérii dokážu vrátiť k nabíjacej stanici.

Jedna vec, ktorá je pri robotických vysávačoch skutočne vynikajúca je to, že sa sami pri dochádzajúcej batérii dokážu vrátiť k nabíjacej stanici. Viete si predstaviť, že by sa podobne správali aj smartfóny?

Pri dochádzajúcej batérii by sa samé odplazili k najbližšej nabíjačke. Ide o zvláštnu predstavu, ktorú sa rozhodli zhmotniť robotickí výskumníci z univerzity v juhokórejskom Soule.

Inteligentný kryt na smartfón nesie označenie CaseCrawler a jeho úloha je jednoduchá – pomocou miniatúrnych robotických nôh preniesť smartfón k najbližšej bezdrôtovej nabíjačke, informoval Gizmodo.

Malé nohy s kĺbmi

Konštrukcia krytu CaseCrawler je vybavená malými nohami s kĺbmi, ktoré sa dokážu ohýbať jedným smerom. Keď smartfón dopraví na predurčené miesto, nohy sa poskladajú a kryt tak ostane úplne plochý. Okrem iného dokážu zdolať aj malé nerovnosti ako napríklad knihy či čokoľvek iné, čo môžete mať na pracovnom stole.

TIP REDAKCIE
Pixel 6 je vyberavý: Ak máte starší či menej kvalitný kábel, odmieta sa nabíjať

Kryt je momentálne v štádiu prototypu. Na strane, kde je umiestnený motor je hrubý 16 milimetrov a váži 22,7 gramu. Schopný je uniesť smartfón s celkovou hmotnosťou 300 gramov, teda približne 13 násobok svojej hmotnosti.

Prototyp sa v aktuálnom štádiu vývoja nedokáže pohybovať autonómne. To by sa však podľa výskumníkov mohlo zmeniť v budúcnosti, keď by ho mali vylepšiť rôznymi senzormi. V takom prípade by k nabíjačke trafil sám a po nabití sa opäť vrátil k vám.

Čo poviete? Páčil by sa vám kryt s malými nožičkami, ktorý by sa vám samovoľne pohyboval po stole?

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať