VW ID.3

Elektrický Volkswagen tlačí na Teslu: Dosiahol rekord, má fantastický dojazd!

Volkswagen má so svojím elektrickým modelom ID.3 veľké plány nielen v Európe, ale aj v Spojených Štátoch.

Volkswagen má so svojím elektrickým modelom ID.3 veľké plány nielen v Európe, ale aj v Spojených Štátoch. Za veľkou mlákou však trh s elektromobilmi ovláda americká Tesla. Podľa servera Carbuzz môže kartami zamiešať VW ID.3, ktorý si na konto pripísal zaujímavý rekord týkajúci sa dojazdu.

Za rekordom stojí Felix Egolf, ktorý jeden z prvých elektromobilov VW vzal z továrne vo Zwickau do Švajčiarska kam dorazil bez akýchkoľvek problémov na jedno nabitie. Na tom by nič nebolo, ak by obe miesta od seba neboli vzdialené úctyhodných 531 kilometrov.

VW ID.3 mal podľa metodiky merania WLTP na jedno nabitie prejsť „len“ 420 kilometrov, no reálne môže dosiahnuť aj lepšie výsledky. Rekord padol na modeli Pro Performance s 58 kWh batériou.

Má to háčik

Ako všetko, aj tento rekord má háčik. Šofér síce jazdil po klasických cestách a diaľniciach, no dával si pozor na to, aby šiel maximálne efektívne. Len pre predstavu, čo za týmto úsilím stálo, sa môžeme pozrieť na to, ako jazdil na diaľnici.

TIP REDAKCIE
Svetový unikát vznikol na Slovensku: Vyše 600 vyradených telefónov sa zmenilo na umelecké dielo

S elektromobilom jazdil v tesnom závese za nákladnými autami, ktoré mu rozrážali vzduch, čím sa znížila spotreba. Takmer nikdy nebrzdil, spomaľoval len zdvihnutím nohy z plynu, čo na aute zapína systém rekuperácie.

Je ale nutné podotknúť, že sa posádka neviezla v nijakom diskomforte. V aute bola zapnutá navigácia a interiér chladila klíma. Priemerná rýchlosť celého výletu? 56 kilometrov za hodinu a spotreba 10,9 kWh na 100 kilometrov.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať