Ideálny čas nakupovať: Ceny SSD diskov budú nižšie, na trhu je príliš veľa pamäťových čipov!

Ak sa tento rok chystáte vylepšiť PC či notebook alebo vyskladať si novú zostavu, máme dobré správy.

Ak sa tento rok chystáte vylepšiť PC či notebook alebo poskladať si novú zostavu, máme dobré správy. Podľa informácií analytikov z Digitimes majú ceny SSD diskov pomaly ale isto klesať.

Dôvod poklesu cien je jednoduchý – na trhu je príliš veľa pamäťových čipov, z ktorých sú disky vyrábané. Predpokladá sa pritom, že disky za nadchádzajúce 3 mesiace cenovo klesnú približne o 10 %. V poklese by však mali pokračovať aj začiatkom roka 2021.

Pokles cien nemá zasiahnuť len SSD disky, ale aj operačné pamäte RAM. Ako potvrdili výrobcovia SK Hynix a Micron, dopyt po pamäťových čipoch NAND Flash klesá, čo výrobcov núti znižovať ceny.

Tento rok majú na trh vo väčšom množstve doraziť nové SSD disky určené pre PCI Express 4.0. Budúci rok sa zas očakáva príchod novej generácie operačných pamätí v štandarde DDR5. Predpokladáme, že sa klesajúce ceny na nových generáciách neprejavia.

TIP REDAKCIE
Muž do Severnej Kórey prepašoval kópiu Squid Game. Dostal trest smrti

Či na zníženie cien zareagujú aj slovenskí predajcovia alebo si ponechajú vyššiu maržu ostáva otázne. My však veríme, že ich cenová politika bude reflektovať globálnu situáciu. Veríme.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať