Slováci ju milujú: KUGOO S1 je najpredávanejšia kolobežka a má na to dobrý dôvod

Kolobežka je pre letnú sezónu ako stvorená. Táto je navyše výkonnejšia a lacnejšia než kolobežka od Xiaomi.

5

Trh s elektrickými kolobežkami za posledných 5 rokov prežil obrovský boom. Niet sa čomu čudovať. Mestské „približovátka“ sú perfektným spôsobom ako sa dostať z bodu A do bodu B rýchlo a efektívne. Kráľom elektrických kolobežiek bolo riešenie od Xiaomi, ktoré však má veľkú konkurenciu – KUGOO S1.

KUGOO S1

Cena: 237,09 € | Kupón: GKB223S | Poštovné: Zadarmo (EÚ)

Kolobežka disponuje silným 350 W motorom, ktorý dokáže vyvinúť rýchlosť až 30 km/h. Vďaka 6 Ah batérii vás dokáže na jedno nabitie povoziť slušných 30 kilometrov, čo rozhodne nie je málo. Výrobca však uvádza, že ľudia nižšej hmotnosti môžu prirodzene očakávať ešte vyšší dojazd. Kolobežka sa z 0 % na 100 % nabíja celkom 4 hodiny.

Dobrou správou je, že na rozdiel od Xiaomi M365, ktorá má limit 100 kg, dokáže KUGOO odviezť aj ľudí s hmotnosťou až do 120 kg. Pochopiteľne nemôže chýbať IP54 odolnosť voči vode, takže vás nezaskočí ani krátka prehánka.

KUGOO S1
KUGOO S1

Výhodou kolobežky môžu byť aj jej kolesá. Na rozdiel od pneumatických kolies na Xiaomi tie na KUGOO pneumatické nie sú. Vyhnete sa tak defektom a ďalším problémom spojeným s konvenčnými kolesami.

KUGOO S1
KUGOO S1

Displej namiesto aplikácie

No a nakoniec je tu niečo, čo mi na Xiaomi chýbalo – displej so všetkými údajmi priamo na kolobežke. To znamená, že pre plný prehľad o jazde, dojazde, prejdených km a ďalších podrobnejších štatistikách už nemusíte otvárať aplikáciu (ktorú KUGOO ani nemá).

KUGOO S1
KUGOO S1

Pri jazde si môžete nastaviť 3 režimy podľa rýchlosti – 15 km/h, 25 km/h a 30 km/h. Pre čo najväčší komfort si pritom môžete nastaviť aj výšku konštrukcie – na 930 mm, 1 070 mm alebo 1 160 mm. Kolobežku už čoskoro budeme recenzovať, takže podrobnejšie pocity prinesieme neskôr.

KUGOO S1
KUGOO S1

Ak KUGOO S1 chcete, určite neváhajte. Nachádza sa v európskom sklade, čo znamená, že vám príde rýchlobez doplácania DPH. My ju objednávame práve odtiaľ. No a čo sa ceny týka, tá sa zastavila na 237,09 €. Stačí zadať kupón GKB223S.

Tento článok vznikol v spolupráci s obchodom GeekBuying.