FOTO: Nvidia GeForce RTX 3080 na prvých záberoch

Nvidia sa pripravuje na predstavenie novej generácie desktopových grafických kariet. Rad GeForce RTX3000 by mal byť dostupný koncom tohto roka.

Nvidia sa pripravuje na predstavenie novej generácie desktopových grafických kariet. Rad GeForce RTX3000 by mal byť dostupný koncom tohto roka, ešte pred uvedením konzol PlayStation 5Xbox Series X.

Grafické karty budú postavené na architektúre Ampere, ktorá prináša výrazné vylepšenie výkonu a energetickej efektivity.

Prvé zábery vyobrazujú grafickú kartu, ktorá by podľa tvrdenia webu Chiphell mala byť práve špičkovou RTX 3080 v referenčnom dizajne Nvidie. Ako je hneď vidieť, dizajn sa v porovnaní s RTX 2080 naozaj zmenil.

Výrobca sa pokúša implementovať hliníkové prevedenie, ktoré pôsobí prémiovejšie a vzhľadom na využitie dvoch ventilátorov namiesto jedného aj efektívnejšie. Samozrejmosťou sú dizajnové tvary a rebrovanie, ktoré ulahodí oku a snáď aj teplotám.

Komunita na webe Reddit sa okamžite pustila do práce a fotografie pretavili do renderov, ktoré lepšie vyobrazujú dizajn, na ktorý sa môžeme tešiť. Uvidíme či sa tak naozaj stane, no zatiaľ to vyzerá skutočne veľmi pekne.