Sony čoskoro predstaví nový kompaktný fotoaparát s vyklápateľným displejom

Špičkové fotoaparáty Sony Alpha čoskoro dostanú nového kompaktného súrodenca, ktorý by mal osloviť tvorcov videí a cestovateľov. 

Špičkové fotoaparáty Sony Alpha čoskoro dostanú nového kompaktného súrodenca, ktorý by mal osloviť tvorcov videí a cestovateľov. 

Nový fotoaparát japonského výrobcu spotrebnej elektroniky ponesie označenie ZV1. Novinka bude odvodená od výkonného kompaktného modelu RX100 VII, ktorý má 1-palcový CMOS snímač a 4-cifernú cenovku.

Podľa informácií od Sony Alpha Rumors novinka využije rovnaký snímač obrazu s rozlíšením 20 Mpx a veľkosťou 1 palca. Pred ním by však mal byť umiestnený objektív s rozsahom ohniskových vzdialeností od 24 po 70 mm (tzv. štandardný zoom) a svetelnosťou od f/1.8 po f/2.8.

sony
Foto: Sony/Twitter

Keďže model Sony ZV1 zacieli na vlogerov, telo výrobca vybaví výraznejším tlačidlom pre spustenie nakrúcania, vyklápateľným displejom, gripom, technológiou nepretržitého zaostrovania na oči objektu a citlivými mikrofónmi.

Zaradenie by dokonca malo mať zabudovaný ND filter, ktorý pomôže si riadením expozície hlavne pri veľmi jasnom svetle. Na potvrdenie týchto skutočností si musíme počkať do 26. mája, kedy Sony novinku oficiálne predstaví.

TIP REDAKCIE
OnePlus 10 Pro oficiálne: Prvotriedny výkon si najskôr užijú zákazníci v Číne

Nateraz sa musíme uspokojiť s nekonkrétnou siluetou, ktorú výrobca zdieľal na sociálnej sieti Twitter.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať