Nadchádzajúci smartfón od OnePlus môže podporovať 65 W nabíjanie, naznačuje certifikácia

Spoločnosť sa však môže rozhodnúť pre podobnú stratégiu ako Xiaomi.

1

Najnovšia séria smartfónov od OnePlus, OnePlus 8, disponuje podporou pre 30 W nabíjanie. To však nie je najvyšší výkon, akým dokážu v dnešnej dobe nabíjačky obnovovať kapacity batérií v našich telefónoch.

Ako príklad môžeme použiť telefóny od Realme či Oppo, ktoré ponúkajú až 65 W rýchlonabíjanie. Ako ale píše server Android Authority, už čoskoro sa k nim zrejme pridá aj OnePlus.

Server MySmartPrice odhalil evidenciu, že 65 W nabíjanie môže byť súčasťou nadchádzajúceho zariadenia z dielne OnePlus, pravdepodobne OnePlus 8T. Konkrétne hovoríme o certifikácii 65 W nabíjačky na stránke spoločnosti TUV Rheinland (viď. nižšie).

MySmartPrice – via Android Authority

Ako sme už uviedli vyššie, je pravdepodobné, že OnePlus pracuje na smartfóne s podporou špičkového 65 W nabíjania. Možno sa však rozhodne pre podobnú stratégiu ako Xiaomi, ktorého Mi 10 Pro podporuje 50 W nabíjanie, no v krabici prichádza s 65 W nabíjačkou, ktorú možno použiť aj s notebookmi.

Zatiaľ nie je isté, kde leží pravda. Zrejme by však bolo oveľa lepšie, keby skutočne išlo o nabíjačku pre smartfóny. Len pre porovnanie, Oppo Reno Ace, ktorý má 4 000 mAh batériu s podporou 65 W rýchlonabíjania, dokážete do plnej kapacity obnoviť len v priebehu 30 minút.