Celosvetová dostupnosť Messenger Rooms je tu, video chat môžete používať na smartfónoch aj PC

Skupinový video chat od Facebooku, ktorý môžeme považovať aj za priameho konkurenta služby Zoom, je konečne dostupný aj mimo územia Ameriky.

Skupinový video chat z dielne spoločnosti Facebook, ktorý môžeme považovať aj za priameho konkurenta služby Zoom, je konečne dostupný aj mimo územia Ameriky. O téme píše server FoneArena.

Služba Messenger Rooms ponúka možnosť video rozhovorov, do ktorých sa môže zapojiť až 50 užívateľov, pričom komunikovať môžu bez akéhokoľvek časového obmedzenia. Dostupné je taktiež aj slušné množstvo nástrojov a nastavení.

Miestnosť (Room) si môžete vytvoriť priamo cez Facebook alebo Messenger. V prípade prvej možnosti sa dá chat vytvoriť prostredníctvom kariet pre novinky, skupiny i udalosti. Akonáhle miestnosť vznikne, zakladateľ môže začať s rozposielaním odkazov. Dokážu sa cez ne dokonca pridať aj osoby, ktoré nemajú Facebook účet.

messengernews.fb.com

Zakladateľ má nad svojou miestnosťou úplnú kontrolu. To znamená, že vidí, kto sa pridá do jeho miestnosti, pričom má možnosť z nej kohokoľvek odstrániť či ju uzamknúť, aby sa už nikto ďalší nemohol pridať.

Videochat má počas nasledujúcich mesiacov získať aj niekoľko ďalších vylepšení. Spoločnosť už údajne začala s testovaním integrácie zástupcu Messenger Rooms do iných aplikácií, ako je napríklad WhatsApp.

Musíme taktiež pripomenúť, že na vytvorenie miestnosti musí mať užívateľ nainštalovanú najaktuálnejšiu verziu preferovanej aplikácie.

Facebook Messenger je dostupný pre smartfóny s Android a iOS, no podporovaný je aj systémami Windows či Mac.