iPhone 13 vraj môže ponúknuť až 4 zadné fotoaparáty a senzor LiDAR 4.0

S hojným obnosom megapixelov.

1
iPhone 11 Pro
Ilustr. foto: iPhone 11 Pro

Očakávaný rad smartfónov od Apple si ešte ani len neprešiel oficiálnym predstavením a už tu máme dohady ohľadom budúcoročnej série, ktorá bude s najväčšou pravdepodobnosťou známa ako iPhone 13. Čerstvo nadobudnuté poznatky, o ktoré sa s nami podelil informátor @choco_bit, sa týkajú fotoaparátov.

Ako píše web MacRumors, iPhone 13 by mal ponúknuť zostavu až 4 fotoaparátov, ktoré doplní senzor LiDAR 4.0. Informátor deklaruje, že na štvorcovom paneli nachádzajúcom sa na zadnej strane zariadenia budeme môcť nájsť 64 Mpx širokouhlý snímač s 1-násobným optickým a 6-násobným digitálnym priblížením, 40 Mpx teleobjektív s 3 až 5-násobným optickým a 15 až 20-násobným digitálnym priblížením, 64 Mpx anamorfný snímač a 40 Mpx ultraširokouhlý objektív so spätným optickým priblížením.

Taktiež však dodáva, že uvedené informácie by sme zatiaľ mali brať s „obrovskou rezervou“, čo naznačuje, že jeho zdroje nemusia byť úplne dôveryhodné.

Ak ale ide o pravdivé tvrdenie, iPhone 13 sa bude minimálne v tomto ohľade od aktuálneho radu výrazne odlišovať. Pre porovnanie, iPhone 11 Pro ponúka 12 Mpx širokouhlý snímač, 12 Mpx ultraširokouhlý senzor a 12 Mpx teleobjektív.

Určitým medzistupňom však môže byť tohtoročný rad, keďže podľa niekoľkých predpovedí sa má iPhone 12 dočkať 64 Mpx snímača a teleobjektívu s podporou pre 3-násobné optické priblíženie.

Koniec koncov, iPhone 13 je ešte stále veľmi ďaleko, čo znamená, že sa toho môže ešte mnoho zmeniť. Zatiaľ vám teda všetko odporúčame brať, ako hovorí aj samotný informátor, s obrovskou rezervou.