Hamako Mori hrá hry a zdieľa o tom videá na YouTube. Má 90 rokov

Zahrali by ste si so svojou starou mamou Call of Duty?

0
Foto: Guinness World Records

V Guinnessovej knihe svetových rekordov pribudol nový zápis. Pocta patrí japonskej hráčke a YouTuberke Hamako Mori (90), ktorá je oficiálne najstarším tvorcom venujúcim sa tomto žánru. 

Hamako Mori má 90 rokov a hry ju oslovili už pred 39 rokmi, píše CNN Business. Kanál na YouTube si založila v roku 2015 a pridáva naň 4 videá mesačne. Používa prezývku „Gamer Grandma“ a na konte má viac ako 250 000 sledovateľov.

V jej videách nájdete všetko, čo majú správne herné videá obsahovať. Okrem zdieľania hráčskych schopností nevynechala ani obľúbené rozbaľovanie nových produktov, herných konzol a neodpustí si ani vtipné poznámky.

Foto: Guinness World Records

Medzi jej obľúbených favoritov z herného priemyslu patrí titul Grand Theft Auto. Hamako Mori po dlhých rokoch kariéry zhodnotila, že hranie hier bolo pre ňu tou správnou voľbou. „Naozaj si užívam život!“, uviedla pre organizáciu Guinness World Records.

Hamako Mori počas posledných desaťročí zhromaždila niekoľko konzol, ktoré jej hráčsku kariéru sprevádzali. Za zmienku určite stojí tá úplne prvá. Ide o konzolu Cassette Vision, ktorá bola uvedená na japonský trh 30. júla 1981.

Pokiaľ vás tvorba najstaršej hernej YouTuberky na svete zaujíma, tento odkaz vás dopraví priamo ja jej YouTube kanál.