Google odstránil z obchodu Play známu podcastovú aplikáciu. Pravdepodobne omylom

Pokiaľ svoje obľúbené podcasty počúvate prostredníctvom aplikácie Addict, možno vás bude zaujímať, že ju už v obchode Google Play nenájdete. Google ju vymazal, zrejme však neprávom.

Pokiaľ svoje obľúbené podcasty počúvate prostredníctvom aplikácie Addict, možno vás bude zaujímať, že ju už v obchode Google Play nenájdete. Google ju vymazal, zrejme však neprávom.

Google aplikácie z obchodu Play najčastejšie odstraňuje z dôvodu porušenia pravidiel, ktoré musia dodržiavať všetci vývojári aplikácií a hier. To je aj príklad aplikácie Addict, ktorá mala byť odstránená kvôli tomu, že odkazuje na pandémiu nového koronavírusu.

Problémom je, že ide o podcastovú aplikáciu, ktorá umožňuje počúvať obsah s rôznou tematikou a podľa uváženia jej používateľov. Podcasty a iný obsah na tému Covid-19 teraz nájdeme na každom rohu.

Aplikácia Addict sa tak zrejme stala obeťou automatizovaných systémov Google, ktoré ju vyhodnotili ako nebezpečnú. Google totižto sprísnil pravidlá pre schvaľovanie obsahu v obchode Play, ktoré priamo reagujú na falošné správy a škodlivé zdravotnícke informácie týkajúce sa nového koronavírusu.

TIP REDAKCIE
Posledné varovanie: Elon Musk sa vyhráža známej banke 1-hviezdičkovým hodnotením
Foto: AndroidPolice

Ak by chcel niektorý vývojár do obchodu Google Play pretlačiť aplikáciu, ktorá by napríklad radila, ako sa vyliečiť z ochorenia Covid 19, cez systém neprejde. Takéto privilégium teraz majú len vládne aplikácie a aplikácie oficiálnych zdravotníckych organizácií a subjektov.

Keby mal Google odstrániť každú aplikáciu, v ktorej sa nachádza audio alebo video obsah venujúci sa koronavírusu, vymazať by mal aj vlastnú apku Podcasty či napríklad YouTube.

Aj z tohto dôvodu je jasné, že išlo o chybu, ktorá bude napravená hneď, ako sa vývojári aplikácie Addict voči rozhodnutiu odvolajú. Je dobré, že sa Google snaží zabrániť šíreniu pochybného obsahu. Mal by to ale robiť tak, aby neutrpel poctivý obsah.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať