fotak

Xiaomi to myslí vážne: Necháva si patentovať smartfón s fotoaparátom pod displejom

Očakávané zariadenie, ktoré ukazuje svoje krivky na titulnej snímke, je vybavené extrémne zahnutým “vodopádovým” displejom bez výrezu.

Xiaomi prichádza s patentom na nový smartfón. Dostupných informácií ohľadom záhadného produktu je síce málo, no vieme, že predný fotoaparát poputuje pod zahnutý displej. O novinke informoval server Android Community.

V minulosti sme už o zahnutých displejoch i fotoaparátoch umiestnených pod nimi už počuli. Xiaomi sa však týmto výdobytkom doposiaľ neinšpirovalo.

Ako však naznačuje patent, táto skutočnosť sa možno skôr či neskôr zmení.

Očakávané zariadenie, ktoré ukazuje svoje krivky na titulnej snímke, je vybavené extrémne zahnutým “vodopádovým” displejom bez výrezu. A práve to je jasný indikátor toho, že fotoaparát sa bude nachádzať pod panelom.

xiaomi patent displej
LetsGoDigital (via Android Community)

Zatiaľ nie je isté, o aké zariadenie pôjde. Zdroj však uvádza, že by mohlo ísť o pokračovanie populárneho radu Mi Mix, ktorý sa vyznačuje doslova futuristickými špecifikáciami.

Musíme ale ešte raz poznamenať, že zatiaľ ide len o patent. Nie je teda vôbec isté, kedy a či vôbec sa k nám toto mysteriózne zariadenie dostane.

Pre spoločnosť by však vydanie tohto typu smartfónu znamenalo výrazný krok vpred. Dúfame, že sa k nám dodatočné informácie dopracujú čo najskôr.

Total
0
Zdieľaní