VIDEO: Čínsky YouTuber rozobral a porovnal iPhone 8 a nový iPhone SE

Starší dizajn, novodobý výkon.

0
Foto: Apple

V rámci dizajnu je nový iPhone SE najviac podobný staršiemu iPhone 8 – 4,7-palcový LCD displej ohraničený pomerne hrubými rámikmi, samostatný zadný fotoaparát či Touch ID.

Ako je to však s podobnosťou v oblasti interiéru? Ako píše server MacRumors, čínsky YouTuber sa rozhodol obidve zariadenia rozobrať a porovnať ich priamo na videu, ktoré je aj s titulkami dostupné na YouTube.

A výsledok? Väčšina komponentov nového iPhone SE je identická k iPhone 8. Nájdeme tu však, pochopiteľne, aj rozdiely, a to v oblasti WiFi čipu, konektoru batérie, zadného fotoaparátu a predovšetkým čipsetu. Stále čerstvý iPhone SE totiž poháňa procesor A13 Bionic, ktorý môžeme nájsť v iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

iPhone 8 a iPhone SE sú vybavené nemalým množstvom rovnakých komponentov. Ak by ste, napríklad, zobrali displej z iPhone 8 a rozhodli sa ho zakomponovať do iPhone SE, nemali by ste s tým najmenší problém, keďže by sedel presne na milimeter.

iPhone SE je tak skvelou kombináciou staršieho dizajnu a novodobého výkonu. Obrovskou výhodou zariadenia je aj jeho pomerne nízka predajná cena, ktorá sa začína na približne 480 €.

Ako ste na tom vy? Plánujete presedlať na nový iPhone SE, alebo čakáte na iPhone 12?