5g korona

Útoky na 5G vysielače sa stupňujú: S konšpirátormi bojuje čoraz viac štátov

Určite vám neunikol hoax o tom, že 5G siete prispievajú k šíreniu pandémie koronavírusu. Cez internet sa tento výmysel šíri ako lesný požiar.

Určite vám neunikol hoax o tom, že 5G siete prispievajú k šíreniu pandémie koronavírusu. Cez internet sa tento výmysel šíri ako lesný požiar. Ľudia ho zdieľajú na Facebooku, cez WhatsApp alebo mailom.

Pochopiteľne, medzi 5G a koronavírusom nie je žiaden vzťah, čo sa však určitým jedincom vysvetliť nedá. Zaumienili si, že majú pravdu, a tak konajú. Útočia na 5G vysielače.

Prvé útoky začali začiatkom apríla vo Veľkej Británii, kde museli hasiči hasiť požiare 5G vysielačov v Liverpoole, Birminghame alebo Mellingu. Tam sa však konšpirátori nezastavila. Zamestnanci operátorov, ktorí 5G vysielače montujú začali od ľudí získavať rôzne vyhrážky. Na problém upozornila asociácia Mobile UK združujúca britských operátorov.

Podpálené 5G vysielače však po novom musí riešiť aj Nový Zéland. Podpálenie vysielača malo za následok výpadok telekomunikačnej infraštruktúry pre približne 15 000 ľudí.

Ani tam však, bohužiaľ, príbeh nekončí. Útoky na 5G totiž hlási aj Holandsko. Presná príčina sa síce vyšetruje, no už teraz je veľmi pravdepodobné, že za tým stojí práve skupinka anti-5G fanatikov. Holanďania proti 5G protestujú dlhšiu dobu, no doteraz sa to zaobišlo bez fyzických útokov.

Niektoré celebrity pomáhajú konšpirátorom

Boj proti konšpirátorom nie je jednoduchý, keďže sa radi oprú o každú jednu podporu zo strany známejšej osoby. Jednou takou je aj speváčka M.I.A., ktorá na Twitteri povedala, že „5G síce nespôsobuje COVID-19, no spomaľuje schopnosť tela vyliečiť sa“. Presne toto sú signály, ktoré ľuďom pomáhajú preklenúť sa z fantázie do činov v reálnom svete.

Total
22
Zdieľaní