vakcinacia2

Svet čaká najmasívnejšie očkovanie: Slovensko by malo začať nakupovať ihly aj striekačky

Na COVID-19 sa pripravuje vakcína, ktorá po schválení poputuje do zdravotníctva. Chystá sa najväčšie očkovanie v histórii ľudstva.

Momentálna situácia nie je jednoduchá pre nikoho z nás. Krajiny po celom svete zatvárajú hranice, zrušila sa letecká doprava a na mnohých miestach dokonca platí zákaz vychádzania. Celý svet bojuje s ochorením COVID-19 spôsobeným novým koronavírusom tak, ako sa len dá.

Táto fáza boja proti ochoreniu bude trvať dovtedy, kým tímy expertov neprídu s prvou overenou vakcínou. Vtedy nastane fáza dva – masové očkovanie ľudí po celom svete. Na to, ako to bude prebiehať však treba myslieť už dnes, odporúča špičková slovenská firma Chirana T.Injecta pod krídlami investičnej skupiny Wood&Co.

Chirana T.Injecta vo svojej tlačovej správe upozorňuje Štátne hmotné rezervy, že je čas rozmýšľať o nákupe zdravotníckeho materiálu spojeného s očkovaním na ochorenie COVID-19.

Spoločnosť T. Injecta nedávno navštívil aj minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý sa na vlastné oči presvedčil, aké kapacity a možnosti spoločnosť ponúka. Riaditeľ T. Injecta, Teodor Lysák zároveň dodal, že je nutné začať plánovať a kupovať potrebný materiál kým je ešte čas. Neskôr to už môže predstavovať obrovský problém.

Štát potrebuje milióny ihiel a striekačiek

Slovensko v prípade spustenia masívneho očkovania potrebuje disponovať obrovským počtom injekčných striekačiek a ihiel. Pán Lysák však pre v tlačovej správe, ktorú sa nám podarilo získať, podotýka, že Štátne hmotné rezervy zatiaľ hovoria len o desiatkach tisíc striekačiek a ihiel. Slovensko ich však bude potrebovať milióny.

Spoločnosť T. Injecta podľa slov riaditeľa nechce byť jediným dodávateľom. Prihovára sa však za to, aby všetci partneri Slovenska boli spoľahliví a aspoň rovnako kvalitní ako oni. Zároveň dodal, že spoločnosť T. Injecta ja pripravená pomôcť hlavne Slovensku v čase, keď sa svet pripravuje na najmasovejšie očkovanie v dejinách ľudstva.

Total
11
Zdieľaní