Aplikácia Google Arts & Culture premení vaše fotografie na umelecké dielo

Ako by vás namaľoval van Gogh?

0
Google

Google prostredníctvom čerstvej aktualizácie obohatil svoju aplikáciu Arts & Culture o novú funkciu pre automatické upravovanie fotiek.

V aplikácii Arts & Culture nájdete hlavne detailne digitalizované podoby umeleckých diel z viac ako 2000 svetových múzeí a archívov, ktoré nadviazali spoluprácu s kultúrnym inštitútom spoločnosti Google.

Aplikácia ale nie je iba suchým katalógom obrazov, umelcov, historických udalostí, artefaktov, 360-stupňových videí či virtuálnych prehliadok. Má aj pár zábavnejších funkcií, ktoré dokážu prilákať aj tých užívateľov, ktorí umenie zrovna nekonzumujú na dennej báze.

Novinkou v aplikácii je Art Transfer. Pomocou tejto funkcie poháňanej umelou inteligenciou môžete na svoje fotografie zo smartfónu aplikovať niektorý z vybraných výtvarných štýlov, ktorými sa preslávili autori ako Vincent van Gogh, Frida Kahlo, Leonardo da Vinci či Edvard Munch.

Výsledok si následne môžete uložiť do galérie alebo zdieľať ako statickú fotografiu, poprípade ako GIF, ktorý v krátkej animácii transformáciu zachytí. Google do každej takejto fotky vloží popis s informáciou, akým výtvarným štýlom bola upravená.

Art Transfer nie je jedinou zaujímavosťou v aplikácii. Art Selfie vám umožní nájsť medzi umeleckými dielami portrét, ktorý sa nás najviac podobá. Na základe percentuálnej zhody predloží hneď niekoľko návrhov aj s informáciou, o aké dielo presne ide.

Umelecké diela tiež môžete vyhľadávať podľa palety farieb. Opäť stačí odfotografovať predmet, napr. kvety, a aplikácia vyhľadá diela s kombináciou farieb, ktoré ste fotkou zachytili.

Výborný je Art Projector a Pocket Gallery. V oboch prípadoch si môžete diela zobrazovať pomocou rozšírenej reality v skutočnom priestore v prepracovanom trojrozmernom prevedení.

Všetky funkcie sú v aplikácii sústredené na jednom mieste. Stačí ťuknúť na ikonu fotoaparátu v dolnej časti užívateľského prostredia. Ak sa chcete s Arts & Culture zabaviť, aplikáciu sťahujte TU (Android) a TU (iOS).