Google

Aplikácia Google Arts & Culture premení vaše fotografie na umelecké dielo

Google prostredníctvom čerstvej aktualizácie obohatil svoju aplikáciu Arts & Culture o novú funkciu pre automatické upravovanie fotiek.

Google prostredníctvom čerstvej aktualizácie obohatil svoju aplikáciu Arts & Culture o novú funkciu pre automatické upravovanie fotiek.

V aplikácii Arts & Culture nájdete hlavne detailne digitalizované podoby umeleckých diel z viac ako 2000 svetových múzeí a archívov, ktoré nadviazali spoluprácu s kultúrnym inštitútom spoločnosti Google.

Aplikácia ale nie je iba suchým katalógom obrazov, umelcov, historických udalostí, artefaktov, 360-stupňových videí či virtuálnych prehliadok. Má aj pár zábavnejších funkcií, ktoré dokážu prilákať aj tých užívateľov, ktorí umenie zrovna nekonzumujú na dennej báze.

Novinkou v aplikácii je Art Transfer. Pomocou tejto funkcie poháňanej umelou inteligenciou môžete na svoje fotografie zo smartfónu aplikovať niektorý z vybraných výtvarných štýlov, ktorými sa preslávili autori ako Vincent van Gogh, Frida Kahlo, Leonardo da Vinci či Edvard Munch.

arts culture 1

Výsledok si následne môžete uložiť do galérie alebo zdieľať ako statickú fotografiu, poprípade ako GIF, ktorý v krátkej animácii transformáciu zachytí. Google do každej takejto fotky vloží popis s informáciou, akým výtvarným štýlom bola upravená.

Art Transfer nie je jedinou zaujímavosťou v aplikácii. Art Selfie vám umožní nájsť medzi umeleckými dielami portrét, ktorý sa nás najviac podobá. Na základe percentuálnej zhody predloží hneď niekoľko návrhov aj s informáciou, o aké dielo presne ide.

Umelecké diela tiež môžete vyhľadávať podľa palety farieb. Opäť stačí odfotografovať predmet, napr. kvety, a aplikácia vyhľadá diela s kombináciou farieb, ktoré ste fotkou zachytili.

Výborný je Art Projector a Pocket Gallery. V oboch prípadoch si môžete diela zobrazovať pomocou rozšírenej reality v skutočnom priestore v prepracovanom trojrozmernom prevedení.

Všetky funkcie sú v aplikácii sústredené na jednom mieste. Stačí ťuknúť na ikonu fotoaparátu v dolnej časti užívateľského prostredia. Ak sa chcete s Arts & Culture zabaviť, aplikáciu sťahujte TU (Android) a TU (iOS).

Total
7
Zdieľaní