Zdravotníci potvrdzujú: Koronavírus sme našli aj u psa

Ľudia, u ktorých bol potvrdený koronavírus Covid-19 by sa mali vyvarovať kontaktu s domácimi miláčikmi. U prvého psa totiž našli koronavírus.

Nebezpečný a často až smrtiaci koronavírus známy ako Covid-19 nemusí ovplyvňovať len ľudí. Minulotýždňové zistenia Svetovej zdravotníckej organizácie WHO totiž tvrdia, že na koronavírus bol testovaný aj pes, u ktorého sa potvrdili malé koncentrácie vírusu, informovala americká CNBC.

Psík rasy Pomeranian patrí 60-ročnej obyvateľke Hongkongu, ktorej taktiež diagnostikovali koronavírus. Pomeranian nevykazoval žiadne symptómy. Zdravotníci otestovali aj ďalšieho psa a mačku, u ktorých sa nákaza nepotvrdila, tvrdí Wall Street Journal.

Profesorka veterinárnej medicíny na University of Sydney, Vanessa Barrs, v rozhovore pre WSJ zdôraznila, že to, že sa v psovi našiel koronavírus nemusí znamenať, že z neho ochorejú alebo že dokážu nakaziť ľudí.

Ľudia by nemali panikáriť,“ vysvetľuje. „Domáci miláčikovia k šíreniu nákazy COVID-19 neprispievajú,dodáva.

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu ochorení aj napriek tomu ľuďom s nákazou COVID-19 odporúča, aby sa „vyvarovali kontaktu s domácimi miláčikmi, a to vrátane hladkania, objímania, oblizovania alebo zdieľania jedla“.

TIP REDAKCIE
Hranicu 1 milióna bodov v AnTuTu prekonal ďalší smartfón, tentokrát od Realme

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať