YouTube aplikácia s novinkou. Trendový obsah teraz nájdete v novej záložke

Videá zoradené do tematických kategórií.

0

Mobilná aplikácia najväčšej video platformy YouTube dostala novú záložku, ktorá sa nazýva Preskúmať. Nahradila kartu Trendy, ktorá sa presunula pod túto záložku.

Záložku Preskúmať by už v tejto chvíli mali vo svojej aplikácii (Android aj iOS) vidieť všetci užívatelia. Ak nie, objaví sa v najbližších dňoch. V záložke Preskúmať sa zobrazuje všetok zaujímavý video obsah z YouTube, ktorý je navyše rozdelený podľa kategórií.

U nás sú dostupné kategórie Filmy, Hudba a Hry. Na zahraničných trhoch v nej nájdete aj Krásu a starostlivosť o zdravie, Vzdelávanie a ďalšie tematické kategórie. Tvorcovia ich plánujú postupne rozširovať.

Rebríček najpopulárnejších videí, Trendy, sa presunul do samostatnej kategórie v rámci ponuky Preskúmať. Trendy sú taktiež rozdelené podľa kategórií. Najpopulárnejšie videá teda môžete sledovať na základe hudobného, spravodajského, herného či filmového žánru.

Tvorcovia YouTube testovali novú kartu Preskúmať dlhšiu dobu. Jej finálna verzia bola v priebehu času upravovaná na základe spätnej väzby od účastníkov zapojených do testovania.

Používateľom má uľahčiť hľadanie a sledovanie obľúbeného video obsahu, ktorý vyhovuje ich záujmom a preferenciám. Zároveň umožňuje objavovať videá širšieho spektra rôznych, aj menej známych umelcov a tvorcov obsahu.