Lekári v USA potvrdili smutnú správu: Na COVID-19 zomrelo dieťa mladšie ako 1 rok

Pandémia nového koronavírusu sa ďalej šíri po celom svete. Jedným z najviac zasiahnutých oblastí sú Spojené štáty americké.

Pandémia nového koronavírusu sa ďalej šíri po celom svete. Jedným z najviac zasiahnutých oblastí sú Spojené štáty americké, kde je nakazených najviac ľudí. Spolu s pozitívnymi testami na COVID-19 bohužiaľ pribúdajú aj úmrtia.

Medzi smutnú štatistiku museli lekári zaradiť aj dieťa, ktoré ešte nedovŕšilo prvý rok svojho života, informovala agentúra AP.

O úmrtí dieťaťa ešte v sobotu informoval guvernér štátu Illinois, Jay Robert Pritzker. Momentálne nie je isté či sa pod tragický koniec podpísalo aj iné ochorenie, zdôrazňuje server Daily Mail.

Ochorenie COVID-19 zväčša postihuje práve opačné spektrum ľudí, a teda hlavne starších ľudí nad 65 rokov, ktorí často trpia inými ochoreniami. Úmrtia mladších ľudí a detí sú veľmi ojedinelé, keďže mladší organizmus si s koronavírusom dokáže poradiť.

Spojené štáty americké sú v súčasnosti najväčším ohniskom nákazy na svete. V počte nakazených predbehli Čínu, aj Taliansko. Aktuálne evidujú 142 735 nakazených a 2 489 potvrdených úmrtí. Z nákazy sa doteraz vyliečilo 4 562 ľudí.

TIP REDAKCIE
36-ročná žena dlhé roky trpela depresiou. Pomohol jej až mozgový implantát
Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať