Elon Musk: Tesla v prípade potreby začne vyrábať pľúcne ventilátory

Šéf spoločnosti Tesla, Elon Musk, je známy tým, že je viac než aktívny na Twitteri. Najnovšie prisľúbil, že nemocniciam vyrobí pľúcne ventilátory.

Šéf spoločnosti Tesla, Elon Musk, je známy tým, že je viac než aktívny na Twitteri. Musk momentálne čelí kritike kvôli názoru, že jeho fabrika vo Fremonte by mala aj napriek koronavírusu ostať otvorená. Aj napriek tomu však Musk priznal, že v prípade potreby je jeho firma pripravená pomôcť.

Jeden z používateľov Twitteru sa ho totiž opísal či by v prípade potreby nezačali vyrábať pľúcne ventilátory, ktoré potrebujú mnohí nakazení ľudia ochorením COVID-19. Ventilátory im pomáhajú dýchať, kým sa ich telo popasuje so zákerným koronavírusom. Spojené štáty ich podľa najnovších informácií nemajú dostatok.

Musk na otázku odpovedal stroho, no jasne. „Pľúcne ventilátory v prípade potreby začneme vyrábať,“ na čo mu okamžite odpovedali: „potreba ich je už teraz“. Musk nakoniec ešte dodal, že: „Výroba pľúcnych ventilátorov nie je zložitá, no nedá sa s tým začať okamžite. Ktoré nemocnice ich momentálne potrebujú?“ pýtal sa zvedavý Musk. Ľudia okamžite poukázali na talianske nemocnice, ktoré boli pandémiou zasiahnuté najťažšie.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Elon Musk síce tvrdí, že nie všetky jeho tweety máme brať úplne vážne, cez Twitter už niekoľkokrát pomohol. Momentálne musí reagovať na situáciu týkajúcu sa fabriky Tesly vo Fremonte. Tá by mala znížiť počet aktívnych zamestnancov na 2 500 čím sa firma pokúsi obmedziť šírenie nákazy. Musk je však stále toho názoru, že „panika“ spôsobí viac škody než samotný vírus.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať