Pozor

POZOR: Podvodná kampaň sa prezliekla za slovenskú banku a známy portál. Slovákov chce okradnúť

Falošná správa zneužíva meno známej banky a jedného z najznámejších spravodajských webov. Šíri sa aj Facebookom.

Podvodná stránka sa navonok tvári, že ide o známy slovenský informačný portál Aktuality.sk, tiež sa odvoláva na ďalšie relevantné médiá. Existuje v slovenskom aj anglickom jazyku a šíri sa aj prostredníctvom Facebooku.

Propaguje platformu Bitcoin Era a nepravdivo informuje, že s ňou Slovenská sporiteľňa spustila spoluprácu. Rovnako tak zneužíva meno známeho podnikateľa, ktorý má stáť za realizáciou projektu.

Kampaň zneužíva známy spravodajský portál Aktuality.sk

Slovenská sporiteľňa upozorňuje, že ide o nepravdivé informácie a podniká všetky dostupné kroky aby zamedzila šíreniu tejto správy. Klientov tiež upozorňuje, aby boli obozretní a nenechali sa oklamať. Banka s danou spoločnosťou nespolupracuje v žiadnej oblasti.

Správy sú šírené nielen po anglicky, ale aj po slovensky.

Jedna z podvodných stránok sa nachádza na adrese https://cryptoproect.online/. Ak však na ňu klient klikne, ocitne sa v prostredí pripomínajúcom známy slovenský spravodajský portál.

Cieľom kampane je presvedčiť ľudí, aby si založili účet a investovali peniaze.

Linky z týchto stránok následne smerujú k projektu Bitcoin Era, kde ľudí nabádajú založiť si účet. Slovenská sporiteľňa vyzýva k opatrnosti a odporúča nezadávať žiadne údaje na takýchto stránkach.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy

Total
48
Zdieľaní
Total
48
Zdieľať