canon eos R5

Canon EOS R5: Nová bezzrkadlovka schopná natáčať 8K video oficiálne ohlásená

Spoločnosť Canon oznamuje vývoj nového modelu bezzrkadlového fotoaparátu EOS R5 s Full Frame snímačom, ktorý ulahodí tým najnáročnejším zákazníkom.

Spoločnosť Canon oznamuje vývoj nového modelu bezzrkadlového fotoaparátu EOS R5 s Full Frame snímačom, ktorý ulahodí tým najnáročnejším zákazníkom.

Canon oznámil vývoj, fotoaparát teda oficiálne predstavený nebol. Nepoznáme preto všetky jeho vlastnosti a parametre, no tie, ktoré boli zverejnené, svedčia o tom, že sa máme na čo tešiť. EOS R5 bude jedným z najvýkonnejších bezzrkadlových plnoformátových fotoaparátov vôbec.

Výrobca na svojom webe píše o novej ére obrazovej kvality, ktorú spája s fotografiami s vysokým rozlíšením a kvalitou 8K videa. Fotoaparát dokáže zosnímať mechanickou uzávierkou 8 fotiek za sekundu (iný zdroj udáva 12 FPS). V prípade elektronickej uzávierky ide až o 20 snímok za sekundu.

Vítanou novinkou je vstavaná stabilizácia obrazu, ktorú Canon použije vôbec prvýkrát. Bude schopná spolupracovať aj so stabilizovanými objektívmi radu RF. Canon má zároveň pripravenú novú cloudovú službu pre nahrávanie a zálohovanie fotografií.

Foto: Canon

Videá sa budú môcť do novej služby image.canon nahrávať automaticky, takpovediac za pochodu prostredníctvom WiFi rozhrania. Canon nedávno odstavil službu Irista, ktorá plnila úlohu cloudu pre zálohovanie snímok. Nová služba image.canon ju teda nahradí s tým, že by mala byť prepracovanejšia.

Ako sme uviedli, viac podrobností známych nie je. Spoľahnúť sa teda musíme na neoficiálne informácie, ktoré predpovedajú použitie nového Full Frame CMOS snímača s rozlíšením 45 Mpx. Popri 8K videu pri 30 FPS by malo byť dostupné aj 4K video pri max. 120 FPS.

TIP REDAKCIE
Fujifilm X100V: Nový kompaktný fotoaparát s APS-C snímačom pre náročnejších

Canon EOS R5 bude mať dva sloty pre pamäťové karty. Canon EOS R, z ktorého novinka vychádza, má len jeden slot na pamäťovú kartu, čo niektorí profesionáli kritizovali.

Nová bezzrkadlovka EOS R5 by mala byť kompletne predstavená do niekoľkých týždňov s tým, že sa na trh pravdepodobne dostane niekedy v lete. Cenu pochopiteľne ešte nepoznáme, je však jasné, že sa bude pohybovať vo vyšších úrovniach.

Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať