AirBand: Remienok pre Apple Watch, ktorého súčasťou je držiak pre slúchadlá AirPods

Na platforme pre kolektívne financovanie nájdených projektov sa objavil nový zaujímavý produkt, ktorý sa uchádza o pozornosť investorov. Volá sa AirBand.

Na platforme pre kolektívne financovanie nájdených projektov sa objavil nový zaujímavý produkt, ktorý sa uchádza o pozornosť investorov. Volá sa AirBand a ide o remienok pre hodinky Apple Watch. 

Za bežných okolností by na tom nebolo zaujímavé nič. Pre hodinky Apple Watch existuje nespočetné množstvo remienkov v rôznych farbách a materiálových prevedeniach. AirBand je ale iný. Jeho súčasťou je totižto držiak pre slúchadlá AirPods a AirPods Pro.

Na čo je to dobré? Riešenie má zabrániť strate slúchadiel pri ich dočasnom, resp. krátkodobom odložení. Slúchadlá si užívateľ nakrátko vytiahne z ucha napr. pri platení pri pokladni v obchode alebo vtedy, ak niekoho stretne na ulici a prehodí s ním pár slov.

apple watch
Foto: Kickstarter

Podľa tvorcov je v takýchto situáciách zbytočné vyťahovať originálne puzdro, keďže si používateľ slúchadlá o pár chvíľ opäť zasunie do uší. Namiesto toho, aby sa mu povaľovali v ruke alebo vo vrecku, odkiaľ môžu vypadnúť, si ich pichne do remienku od hodiniek. Aspoň taká je teória.

Držiak v remienku je zbytočný pre trvalejšie odloženie slúchadiel, keďže sa v ňom nenabíjajú a pri nosení hodiniek by asi prekážali. Autori na realizáciu projektu potrebujú 10 000 dolárov. Zatiaľ vyzbierali len niečo cez 2 tisícky.

airpods
Foto: Kickstarter

Remienok je pripravený na výrobu s tým, že sa k prvým zákazníkom, ktorí projekt podporili, mal dostať niekedy v priebehu apríla. Remienok je vyhotovený zo silikónu a dostupný bude v rôznych farebných prevedeniach.

Kickstarter je známym miestom, kde sa neraz objavilo niekoľko sľubných a dobre vyzerajúcich projektov, ktoré finančne podporila široká verejnosť. Niektoré sa síce zrealizovať nepodarilo, no v prípade remienku, ktorý asi nebude extra náročný na výrobu, by sa tak udiať mohlo.

Zbierka potrvá až 9. apríla a všetky podrobnosti nájdete na stránke projektu na platforme Kickstarter.