AirBand: Remienok pre Apple Watch, ktorého súčasťou je držiak pre slúchadlá AirPods

Na platforme pre kolektívne financovanie nájdených projektov sa objavil nový zaujímavý produkt, ktorý sa uchádza o pozornosť investorov. Volá sa AirBand.

Na platforme pre kolektívne financovanie nájdených projektov sa objavil nový zaujímavý produkt, ktorý sa uchádza o pozornosť investorov. Volá sa AirBand a ide o remienok pre hodinky Apple Watch. 

Za bežných okolností by na tom nebolo zaujímavé nič. Pre hodinky Apple Watch existuje nespočetné množstvo remienkov v rôznych farbách a materiálových prevedeniach. AirBand je ale iný. Jeho súčasťou je totižto držiak pre slúchadlá AirPods a AirPods Pro.

Na čo je to dobré? Riešenie má zabrániť strate slúchadiel pri ich dočasnom, resp. krátkodobom odložení. Slúchadlá si užívateľ nakrátko vytiahne z ucha napr. pri platení pri pokladni v obchode alebo vtedy, ak niekoho stretne na ulici a prehodí s ním pár slov.

apple watch
Foto: Kickstarter

Podľa tvorcov je v takýchto situáciách zbytočné vyťahovať originálne puzdro, keďže si používateľ slúchadlá o pár chvíľ opäť zasunie do uší. Namiesto toho, aby sa mu povaľovali v ruke alebo vo vrecku, odkiaľ môžu vypadnúť, si ich pichne do remienku od hodiniek. Aspoň taká je teória.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu

Držiak v remienku je zbytočný pre trvalejšie odloženie slúchadiel, keďže sa v ňom nenabíjajú a pri nosení hodiniek by asi prekážali. Autori na realizáciu projektu potrebujú 10 000 dolárov. Zatiaľ vyzbierali len niečo cez 2 tisícky.

airpods
Foto: Kickstarter

Remienok je pripravený na výrobu s tým, že sa k prvým zákazníkom, ktorí projekt podporili, mal dostať niekedy v priebehu apríla. Remienok je vyhotovený zo silikónu a dostupný bude v rôznych farebných prevedeniach.

Kickstarter je známym miestom, kde sa neraz objavilo niekoľko sľubných a dobre vyzerajúcich projektov, ktoré finančne podporila široká verejnosť. Niektoré sa síce zrealizovať nepodarilo, no v prípade remienku, ktorý asi nebude extra náročný na výrobu, by sa tak udiať mohlo.

Zbierka potrvá až 9. apríla a všetky podrobnosti nájdete na stránke projektu na platforme Kickstarter.