Vine a jeho 6-sekundové videá sú späť. Nová sociálna aplikácia sa nazýva Byte

Máte chuť na (staro)novú sociálnu sieť?

0
byte

V roku 2017 ukončila prevádzku sociálna sieť Vine, ktorá bola primárne zameraná na zdieľanie veľmi krátkych videí v slučke s dĺžkou šiestich sekúnd. Službu vlastnil a prevádzkoval Twitter.

Dom Hofmann, niekdajší spoluzakladateľ platformy Vine, sa svojho sna o jednoduchej video aplikácii nevzdal a pripravil aplikáciu Byte. Tá je, až na pár detailov, takmer totožná s pôvodným konceptom Vine.

Prvá beta verzia bola dostupná ešte v apríli 2019. Teraz je aplikácia k dispozícii v stabilnej verzii pre platformy Android a iOS.

Rovnako ako v iných sociálnych sieťach, aj v Byte môžete okrem zdieľania videí sledovať obľúbených tvorcov, priateľov alebo ostatných užívateľov. Nechýba opätovné zdieľanie obsahu, komentáre, označovanie v príspevkoch, kanál s odporúčaným obsahom a taktiež tmavý motív užívateľského prostredia.

byte

Do služby sa môžete prihlásiť cez konto Google alebo Apple ID. Samostatnú registráciu tak absolvovať nemusíte. Aplikácia je sama o sebe veľmi jednoduchá, až sparťanská. To samozrejme nemusí byť úplne na škodu.

Či má Byte šancu na významnejší úspech ukáže až čas. Momentálne je v kurze TikTok, ktorý sa taktiež zameriava na video obsah. Byte ho asi nedobehne, svoje miesto si ale na trhu online platforiem nájsť môže.

Ak si chcete aplikáciu Byte vyskúšať prejdite SEM (iOS) alebo SEM (Android).