TCL Plex dostáva aktualizáciu na Android 10, obsahuje aj nechcený bonus

Drobný bloatware.

1
Foto: TCL

TCL Plex je jedným z novších modelov smartfónov strednej triedy, ktorý bol pôvodne predstavený na minuloročnom veľtrhu IFA v Berlíne. Koncom roka 2019 oficiálne vstúpil aj na náš trh. 

TCL je čínskou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou spotrebnej elektroniky, vrátane televízorov, chladničiek a ďalších zariadení. Smartfón Plex je jej prvým počinom pod vlastnou značkou.

Na globálnom trhu sa ale jej zariadenia nachádzajú už dlhšie. Výrobca ich predáva pod značkami BlackBerry alebo Alcatel, ktoré prevzal od ich pôvodných vlastníkov.

AndroidPolice teraz informuje o dostupnej aktualizácii na najnovšiu verziu operačného systému Android 10, ktorá sa týka smartfónu TCL Plex. Update tak získava aj menej známe zariadenie z nižšej triedy, čo je istotne fajn. Ešte bude ale nejaký čas trvať, kým sa aktualizácia rozšíri medzi všetkými zariadeniami v rôznych kútoch sveta.

TCl
Foto: techvalue.gr

Súčasťou aktualizácie je však aj malý bonus, ktorý si mohol výrobca odpustiť. Podľa snímok obrazovky výrobca spolu s aktualizáciou do zariadenia nainštaluje hru Modern Combat Rebel Guns od Gameloftu.

V Google Play hru hľadať nemusíte, nenachádza sa tam. Titul je zrejme dostupný výhradne v obchode Gameloft. Hra sa dá našťastie odinštalovať, čiže nejde o typický bloatware, ktorého sa užívateľ nezbaví. Po obnove výrobných nastavení sa ale hra zase objaví na domácej obrazovke medzi ostatnými aplikáciami.

Softvérový balíček (2,7 GB) našťastie obsahuje aj užitočné veci, napríklad novú aplikáciu pre zdieľanie a správu súborov, vylepšenia hlavných fotoaparátov, herný režim a pár ďalších inovácií.