Neviditeľná klávesnica v akcii

VIDEO: Samsung vytvoril neviditeľnú klávesnicu pre smartfóny, poháňa ju AI

Počas podujatia CES 2020 uzrela svetlo sveta jedna veľmi zaujímavá novinka z dielne spoločnosti Samsung. Volá sa SelfieType.

Pokusov vytvoriť fyzicky neexistujú klávesnicu pre mobilné telefóny tu už bolo niekoľko. Zakaždým sme sa však stretli s nejakým nedostatkom, ktorý znemožňoval prienik do hlavného spotrebiteľského prúdu. Teda až do príchodu riešenia z dielne spoločnosti Samsung.

O čom je reč? Počas podujatia CES 2020 uzrela svetlo sveta jedna veľmi zaujímavá novinka, ktorá prilákala obrovskú pozornosť zvedavých novinárov. Nie je sa ale ani čomu čudovať, pretože funguje ako klasická klávesnica od počítača, no nie je vidieť a ani fyzicky cítiť.

Novinka nesie názov SelfieType a ide o jeden z ambicióznych projektov výskumného strediska Samsung C-Lab, informuje The Verge.

Čaro SelfieType tkvie v jednoduchosti. Fungovanie neviditeľnej klávesnice vyžaduje iba dobre umiestnený smartfón. Netreba teda dokupovať absolútne žiadne dodatočné príslušenstvo. Stačí iba spustiť aplikáciu a začať stláčať fyzicky neexistujúce klávesy na stole.

Selfie kamera a AI

Za skvele fungujúcou mágiou stojí kombinácia selfie kamery smartfónu a jeho umelej inteligencie, ktorá zaznamenáva pohyb prstov používateľa, aby ho mohla premeniť na niektorý z možných vstupov – písmen alebo čísiel. Vďaka tomu prebieha písanie aj bez toho, aby bola vykonávaná interakcia s displejom či bežnou klávesnicou.

TIP REDAKCIE
Microsoft si verí: Windows 11 je podľa nich tak vyladený, že sa ho už nikto nemusí báť

Momentálne ale nevieme povedať, aké má Samsung s neviditeľnou klávesnicou plány. Zatiaľ prebehlo iba jej predstavenie a demonštrácia funkcionality.