huawei P30 Lite

Huawei predstavuje “nový” P30 Lite: Ponúka 6 GB RAM, 256 GB úložisko a služby Google

Po vizuálnej stránke sa nový model od pôvodného ničím neodlišuje. Dokonca prichádza aj v tých istých farebných prevedeniach.

Čínsky výrobca Huawei potichu vydal “novú edíciu” smartfónu P30 Lite, ktorá sa oproti pôvodnému modelu pýši predovšetkým väčšou operačnou pamäťou a úložiskom. Mnohých zaručene poteší aj prítomnosť služieb Google. Téme sa venoval server Gizmochina.

Po vizuálnej stránke sa nový model od pôvodného, ktorý debutoval v apríli minulého roku, ničím neodlišuje. Dokonca prichádza aj v tých istých farebných prevedeniach – Midnight Black, Pearl White, Peacock Blue a Breathing Crystal.

Zdroj. Gizmochina

Zmien si však môžeme všimnúť pri náhľade do interiéru. Nový P30 Lite totiž ponúka väčšiu kapacitu RAM aj úložisko. Pôvodný P30 Lite disponuje 4 GB operačnej pamäte a 128 GB interného úložiska, pričom vynovený model ponúka až 6 GB RAM a 256 GB úložiska.

huawei p30 Lite

Ostatne sa však novinka od svojho predchodcu príliš neodlišuje. Aby sme to v rýchlosti zhrnuli, Huawei P30 Lite ponúka 6,15-palcový IPS LCD displej s kvapkovým výrezom a rozlíšením 1 080 x 2 312 pixelov. Jeho vnútro vypĺňa čipset HiSilicon Kirin 710 a 3 340 mAh batéria s podporou 18 W rýchlonabíjania.

TIP REDAKCIE
POTVRDENÉ: Samsung vo februári spojí Galaxy Note a Galaxy S do jedného prémiového zariadenia!

Čo sa týka fotoaparátov, kvapkový výrez obýva 24 Mpx snímač, zatiaľ čo na zadnej strane nájdeme zostavu troch senzorov s rozlíšeniami 48 Mpx, 8 Mpx a 2 Mpx.

Huawei P30 Lite “New Edition” by mal byť dostupný už od 15. januára, a to na území Spojeného kráľovstva. Cena má pritom začínať na úrovni 299 libier (približne 350 EUR).

S postupom času by sa novinka mala dopracovať aj na ostatné trhy. Investovali by ste do kúpy nového P30 Lite? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať