huawei P30 Lite

Huawei predstavuje “nový” P30 Lite: Ponúka 6 GB RAM, 256 GB úložisko a služby Google

Po vizuálnej stránke sa nový model od pôvodného ničím neodlišuje. Dokonca prichádza aj v tých istých farebných prevedeniach.

Čínsky výrobca Huawei potichu vydal “novú edíciu” smartfónu P30 Lite, ktorá sa oproti pôvodnému modelu pýši predovšetkým väčšou operačnou pamäťou a úložiskom. Mnohých zaručene poteší aj prítomnosť služieb Google. Téme sa venoval server Gizmochina.

Po vizuálnej stránke sa nový model od pôvodného, ktorý debutoval v apríli minulého roku, ničím neodlišuje. Dokonca prichádza aj v tých istých farebných prevedeniach – Midnight Black, Pearl White, Peacock Blue a Breathing Crystal.

p30 lite new edition
Zdroj. Gizmochina

Zmien si však môžeme všimnúť pri náhľade do interiéru. Nový P30 Lite totiž ponúka väčšiu kapacitu RAM aj úložisko. Pôvodný P30 Lite disponuje 4 GB operačnej pamäte a 128 GB interného úložiska, pričom vynovený model ponúka až 6 GB RAM a 256 GB úložiska.

huawei p30 Lite

Ostatne sa však novinka od svojho predchodcu príliš neodlišuje. Aby sme to v rýchlosti zhrnuli, Huawei P30 Lite ponúka 6,15-palcový IPS LCD displej s kvapkovým výrezom a rozlíšením 1 080 x 2 312 pixelov. Jeho vnútro vypĺňa čipset HiSilicon Kirin 710 a 3 340 mAh batéria s podporou 18 W rýchlonabíjania.

TIP REDAKCIE
PlayStation 5 si kúpte čím skôr, tým lepšie: Neskôr totiž nebude, varuje Sony

Čo sa týka fotoaparátov, kvapkový výrez obýva 24 Mpx snímač, zatiaľ čo na zadnej strane nájdeme zostavu troch senzorov s rozlíšeniami 48 Mpx, 8 Mpx a 2 Mpx.

P30lite 3

Huawei P30 Lite “New Edition” by mal byť dostupný už od 15. januára, a to na území Spojeného kráľovstva. Cena má pritom začínať na úrovni 299 libier (približne 350 EUR).

S postupom času by sa novinka mala dopracovať aj na ostatné trhy. Investovali by ste do kúpy nového P30 Lite? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie.

Total
6
Zdieľaní