S9000 Prestige

TEST Philips S9000 Prestige: Prvotriedny holiaci strojček s bezdrôtovým nabíjaním

Pred približne dvoma mesiacmi sa u nás ocitol holiaci strojček S9000 Prestige z dielne spoločnosti Philips, ktorý by sme mohli označiť ako vlajkovú loď portfólia tohto výrobcu. Keďže som zo všetkých najfúzatejší, pustil som sa s radosťou do testovania. 

Pred približne dvoma mesiacmi sa u nás ocitol holiaci strojček S9000 Prestige z dielne spoločnosti Philips, ktorý môžeme označiť ako vlajkovú loď portfólia tohto výrobcu. Keďže som z celého tímu najfúzatejší, pustil som sa s radosťou do testovania. 

V prvom rade som vôbec netušil, že existuje holiaci strojček, ktorý sa dá nabíjať bezdrôtovo podobne ako smartfón alebo smart hodinky. Či je to dobré, spomeniem neskôr. Philips S9000 Prestige ukazuje svoj prémiový charakter už pri otvorení rozmernej krabice.

balenie

Cestovné puzdro, v ktorom je strojček uložený, je veľmi pevné a kvalitné, pričom sa v ňom okrem strojčeka nachádzajú dve vymeniteľné hlavice a veľká podložka pre bezdrôtové nabíjanie. Box je potiahnutý syntetickou kožou a otvára sa pomocou zipsu. 

Perfektný dizajn aj konštrukcia

Podstatnejší je samozrejme holiaci strojček samotný, ako aj príslušenstvo. Na prvý pohľad zaujme výraznejšia chrómová povrchová úprava, ktorú zo zadnej strany dopĺňa matný tvrdý plast pre istejší pocit pri uchopení. 

Konštrukcia je príkladná, strojček v žiadnej časti nevŕzga a pôsobí, ako keby bol vyhotovený z jedného kusu materiálu. Výborná je taktiež ergonómia. Ukazovák prirodzene sadne na priehlbinu na zadnej strane, palec na hlavné tlačidlo na strane prednej a telo končí akurát na konci dlane. 

S9000 Prestige

V spodnej časti sa nachádza otvor, ktorý na prvý pohľad pripomína USB C konektor. Nenechajte sa zmiasť. Strojček sa nabíja len bezdrôtovo. Otvor slúži ako odtok pre vodu. S9000 Prestige je vodeodolný na úrovni krytia IPX7. Holiť sa tak môžete v sprche alebo pokojne v monzúnovom daždi. Je to na vás.

Z prednej strany na užívateľa okrem loga výrobcu pozerá dominantné hlavné tlačidlo a tlačidlá +/- pre nastavenie výkonu v troch úrovniach. Pod nimi je podlhovastý LCD displej s jednoduchou digitálnou grafikou, ktorý informuje o zostávajúcej kapacite batérie.

S9000 Prestige

Holiaci strojček sa aktivuje okamžite, po krátkom stlačení hlavného tlačidla. Pri cestovaní je vhodné použiť zámok – hlavné tlačidlo treba podržať tri sekundy, čím sa strojček uzamkne. Pre opätovnú aktiváciu ho treba opäť podržať tri sekundy. 

Nič viac. Používanie je podmienené maximálnej jednoduchosti. Stačí zapnúť, oholiť sa, vypnúť, opláchnuť a odložiť.

Rýchle a spoľahlivé holenie

Pre toho, kto preferuje nenáročné a ekonomické formy holenia ako ja, bude používanie takéhoto strojčeka bezpochyby zážitkom. Pri maximálnom výkone je proces holenia nevídane rýchly a výsledok bezchybný.

Napriek citeľnému výkonu prekvapila relatívne nízka hlučnosť pohonnej jednotky. Oholenie je perfektne hladké. Opakovaný ťah holiacou hlavou, ktorú výrobca nazval SkinComfort, si vyžiadajú len miesta v okolí sánky a ohryzku. Týkať sa to bude prevažne mužov so štíhlejším krkom. Holiacu hlavu nezaskočí ani niekoľkodňové strnisko. Netreba však zachádzať do extrémov.

Philips S9000 Prestige

Užívatelia s citlivou pokožkou by mali zvoliť holenie s nízkym výkonom a poprípade použiť gel alebo penu na holenie. Keďže citlivú pokožku nemám, neviem prípadný prínos nižšieho výkonu posúdiť. Predpokladám však, že zmysel má.

Čo stojí za precíznym systémom holenia mi prezradila až dokumentácia výrobcu. Uvádza, že strojček kontroluje hustotu ochlpenia 15-krát za sekundu, čomu sa strojček automaticky prispôsobuje.

Philips S9000 Prestige

Krúžky holiacej hlavy pokrývajú drobné kovové pigmenty so špeciálnou povrchovou úpravou, ktoré znižujú trenie pre hladké kĺzanie po pokožke. Výrobca obzvlášť vyzdvihuje čepele NanoTech v pevnými a ostrými okrajmi, ktoré sú zosilnené nanočasticami.

Nepohodlná výmena hlavíc SmartClick

Nadšenie z vlajkového holiaceho strojčeka mierne opadlo po tom, ako som sa rozhodol vymeniť holiacu hlavu za nástavec na tvarovanie brady. Systém výmeny hlavíc nie je zrovna komfortný.

Sňať hlavicu zo strojčeka je jednoduché. Stačí ju takpovediac mierne vyšklbnúť z tela strojčeka. Nasadiť však druhú hlavicu chce trochu umu. Na prvý pokus sa vám to nemusí podariť ani pri dlhšej praxi so strojčekom. Musíte sa jednoducho trafiť do presne vymedzeného upínacieho mechanizmu.

Philips S9000 Prestige

Ak niečo v budúcej generácii strojčeka vylepšiť, tak určite SmartClick. Nástavec na tvarovanie brady ocenia muži s dlhšou bradou. Dĺžka zástrihu sa dá nastaviť v piatich úrovniach. Pre veľmi krátke strniská nie je úplne vhodná. Strojček s nasadenou hlavicou pre tvarovanie brady je podstatne hlučnejší.

TIP REDAKCIE
Orange opäť rozširuje svoju ponuku: Pribudnú televízory, notebooky, smart hodinky a mnoho iného

Philips S9000 Prestige

V balení sa nachádza ešte jeden nástavec. Čistiaca kefka pre hĺbkové vyčistenie tváre a poprípade masírovanie. Proces to je veľmi príjemný, no komu ide hlavne o čas a efektivitu, kefku môže pokojne nechať v balení. Vhodná bude ale pre mužov s citlivou pleťou a trpezlivých jedincov ochotných bojovať so systémom SmartClick.

batéria, výdrž a nabíjanie

Batéria v holiacom strojčeku S9000 Prestige sa nedá vymeniť, čo môže pri takto drahom produkte na prvý pohľad predstavovať problém. Nie je to úplne tak. Výrobca udáva, že na jedno nabitie dokáže strojček fungovať v plnej prevádzke 60 minúť, s čím súhlasím.

Jedno holenie, ktoré som absolvoval raz za 2 dni, spotrebovalo pri maximálnom výkone asi 5-6 percent z kapacity batérie. Strojček som teda nabil približne raz za mesiac. Ak zoberieme do úvahy, že moderná lítiovo-iónová batéria má životnosť niekoľko stoviek nabíjacích cyklov, v strojčeku by mala bez problémov slúžiť aj 10 rokov.

Philips S9000 Prestige

To samozrejme nikto nezaručí, musíme len veriť danej technológii. Výrobca k strojčeku našťastie pribalil predĺženú záruku. K dvom zákonným rokom dostanú zákazníci jeden rok navyše. V balení sa nachádza tzv. „členská karta“, prostredníctvom ktorej sa zaregistrujete na stránke výrobcu, čím automaticky získate predĺženú záruku.

Philips S9000 Prestige

Bezdrôtová nabíjačka je, podobne ako strojček samotný, vyhotovená v prémiovom duchu. Dokonca je decentne osvetlená. Miesto v kúpeľni pre bezdrôtovú nabíjačku hľadať nemusíte. Umiestniť ju môžete do pracovne, obývačky alebo kdekoľvek, kde používate mobilné zariadenia.

Philips S9000 Prestige

Pravidelne som ju totižto používal pre nabíjanie svojho smartfónu (Qi štandard, Huawei Mate 20 Pro). Hodinky značky Samsung ale nabiť nedokázala, keďže tie akceptujú len originálne príslušenstvo. Raz za čas na podložku umiestníte strojček samotný a na dlhší čas máte zase pokoj.

Z 9 percent na 50 percent kapacity batérie sa strojček nabil za presne hodinu a pol. Plná kapacita vyžaduje necelé tri hodiny na nabíjačke. Pri úplne vybitom strojčeku stačí počkať 15-20 minút a môžete absolvovať holenie. Je dobré, že strojček nestráca výkon ani pri nízkej kapacite batérie.

Philips S9000 Prestige

Ak na služobnú cestu alebo dovolenku vycestujete s plne nabitým strojčekom, podložku môžete pokojne nechať doma. Je pomerne veľká a v cestovom puzdre zaberá dosť miesta. Uvoľnené miesto môžete použiť pre pribalenie kozmetiky a iných obvyklých cestovateľských drobností.

  Interval výmeny hlavíc

Výrobca k holiacemu strojčeku pribalil dokumentáciu s brožúrou, ktorá vás prevedie funkciami a spôsobmi používania len prostredníctvom jednoduchých ilustrácií. Stačí si raz prelistovať a budete mať jasno.

Dozviete sa z nej, že čepele holiacej hlavy musíte vymeniť raz za dva roky. Náhradná stojí približne 50 €. Do kalendára si to zapísať netreba. Upozornenie na výmenu sa objaví priamo displeji strojčeka.

Philips S9000 Prestige

Okrem toho výrobca odporúča holiacu hlavu raz za mesiac otvoriť (ide to ľahko a rýchlo) a vyčistiť od nahromadeného ochlpenia. To znamená dobre opláchnuť pod tečúcou vodou. Aj na túto potrebu upozorní obrazovka strojčeka.

Čistiaca kefka má životnosť 3 mesiace. Jej opotrebenie bude ale závisieť skôr od intenzity používania, pokiaľ po nej siahnete napr. raz začas a nie vždy po holení. Strojček sa môže počas nabíjania zahriať, na čo opäť upozorní.

Cena a hodnotenie

Vzhľadom na vlastnosti opísané vyššie asi tušíte, že Philips S9000 Prestige nie je z lacného kraja. Ako najnovší iPhone/Samsung síce nestojí, no 449 € je dosť. Za túto sumu ale dostanete jeden z najlepších holiacich strojčekov na našom trhu, ktorý by mal užívateľovi spoľahlivo slúžiť dlhé roky. 

Philips S9000 Prestige

Osobne mi vadil len nepohodlný systém výmeny hlavíc SmartClick. Niekto môže byť podozrievavý k bezdrôtovému nabíjaniu a nevymeniteľnej batérii. V tomto smere ale výrobcovi dôverujem. Počítať tiež treba s dodatočnou investíciou do nových čepelí aspoň raz za dva roky. 

Recenzia strojčeka S9000 Prestige vznikla vďaka spolupráci so spoločnosťou Philips. Ďalšie informácie nájdete v prípade potreby na stránke výrobcu