Ferrari

Šéf Ferrari: Náš prvý elektromobil tak skoro nepríde, batériám chýbajú inovácie

Ak tu niekto čaká na špičkových superšport od Ferrari s extrémne výkonným elektrickým pohonom, tak si ešte pár rokov počká.

Ak tu niekto čaká na špičkových superšport od Ferrari s extrémne výkonným elektrickým pohonom, tak si ešte pár rokov počká. Súčasné technológie batérií sú vraj ešte stále nedostatočné.

Ako píše web spravodajskej agentúry Reuters, myslí si to sám šéf automobilky Louis Camilleri. Túto informáciu obdržali novinári a blogeri, ktorí sa nedávno nachádzali na pôde fabriky v talianskom meste Maranello.

“Technológia batérií nie je tam, kde by mala byť,” prezradil šéf Ferrari, pričom dodal, že “je tu z pohľadu autonómie a rýchlosti nabíjania ešte stále veľa nedostatkov.”

Ferrari preto nechce uviesť svoj prvý skutočný elektromobil skôr ako po roku 2025. Ak tak nakoniec predsa len bude, pôjde o jednu z najpomalších adopcií elektrického pohonu v automobilovom priemysle.

Ferrari sa chce dovtedy zamerať na hybridné pohony, čo nám automobilka nedávno i potvrdila. Novinka SF90 Stradale zožala po predstavení obrovské ovácie a nie je sa ani čomu čudovať. Výrobca ju okorenil modernými technologickými vymoženosťami, ktoré pútali obrovskú pozornosť.

TIP REDAKCIE
Hanba na sto honov: Google Pixel Watch vraj poháňa 4-ročný procesor

Ferrari SF90 Stradale

Ako sme písali v samostatnom článku, Ferrari SF90 Stradale poháňa osemvalec s objemom 4 litrov, ktorému asistujú až 3 elektromotory. Tie sú do akcie zapojené iba vtedy, keď šofér dupne na plyn. Vďaka pomoci od elektriny je potom k dispozícii šialená akcelerácia. Hybrid dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h iba za 2,5 sekundy.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať