Testovanie špeciálnych nábojov

Americké špeciálne jednotky testujú náboje, ktoré sú určené pre boj pod vodou

Špeciálne jednotky armády Spojených štátov amerických testujú nový typ munície, ktorá je vyrobená na to, aby bola používaná pod vodou.

Špeciálne jednotky armády Spojených štátov amerických testujú nový typ munície, ktorá je vyrobená na to, aby bola používaná pod vodou. Podobný princíp využíva napríklad aj ruské torpédo VA-111 Shkval. Ak by tak nebolo, klesne jeho efektivita.

Takzvaný efekt superkavácie redukuje odpor vodného prostredia, vďaka čomu sa náboj pohybuje nadštandardnou rýchlosťou. Po výstrele vznikne v jeho okolí plynová bublina a on tak môže pokračovať až k svojmu cieľu.

Ako podotýka web Popular Mechanics, v súčasnosti nie je známe, ako bublina vzniká. Odborníci si však myslia, že za tým stojí spaľovanie prítomného strelného prachu.

Špeciálnu muníciu CAV-X Supercavitating Ammunition je možné použiť so súčasnými zbraňami, takže netreba žiadne dodatočné úpravy, ani nič podobné. A aby toho náhodou nebolo málo, tak si vraj dokáže poradiť i s nepriestrelnou vestou.

Dva typy

Defense One informuje, že za vývojom nových nábojov stojí firma DSG Technologies, ktorá chce priniesť až dva typy. Prvý nesie názov A2 a je určený na strieľanie do vody. Typ X2 pre zmenu možno vystreliť priamo pod vodou.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Kedy ich americká armáda zaradí do výzbroje, momentálne ani len netušíme. Vieme iba to, že muníciu v súčasnosti testujú členovia špeciálnych jednotiek.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať