Kvalita hlavných fotoaparátov v selfie? Novinka od Huawei nastavuje nový trend

Ak hľadáte telefón, ktorý dokáže nasnímať kvalitné fotky nielen zadným, ale aj predným fotoaparátom, práve ste ho našli.

Popularita sociálnych sietí je stále na vzostupe a diktuje trendy aj v mobilnom priemysle. Vylepšené funkcie predného fotoaparátu sú jedným z hlavných lákadiel tohtoročnej ponuky smartfónov. Príkladom je novinka Huawei nova 5T, ktorá implementuje do predného objektívu viacero pozoruhodných technológií.

Tento model strednej triedy od Huawei je ukážkovým príkladom využitia hardvéru a inovatívnej technológie zadných, hlavných fotoaparátov na ten, ktorý je umiestnený na opačnej strane.

Huawei nova 5T

Huawei nova 5T dostal predný fotoaparát s rozlíšením 32 megapixelov. To je rovnaké rozlíšenie, ako majú na selfie objektívoch tohtoročné vlajkové lode Mate 30 Pro a P30 Pro. Novinka v strednej triede tak posúva možnosti predného fotoaparátu opäť o kus ďalej.

Okrem pôsobivého rozlíšenia nechýba praktický režim s názvom AI portrét, o ktorého výsledok sa stará umelá inteligencia priamo v zariadení. Ten osloví predovšetkým tých, ktorí fotia veľa selfie záberov. Funguje na princípe vytvárania 3D mikro-modelu tvárových obrysov každej osoby s cieľom zlepšiť optický stav snímanej tváre.

Predný fotoaparát modelu nova 5T tiež podporuje AI HDR+, ktorý bol pôvodne vyvinutý pre hlavný objektív. Táto technológia zlepšuje dynamický rozsah HDR, a to tak, že zlučuje viacero autoportrétov do jedného. Výsledkom je lepšia kvalita obrazu v scénach s protisvetlom, a to aj pri slabom osvetlení.

Režim AI HDR+ oceníte najmä v náročných svetelných podmienkach. Umožňuje napríklad zachytiť selfie pri západe slnka bez obáv z podsvietenia, ktoré deformuje obrysy tváre. A nesklame ani v noci či pri zhoršenom svetle. AI HDR+ automaticky zlepšuje jas a znižuje šum v tmavých oblastiach fotografie, vďaka čomu sú nočné selfie kvalitnejšie a ostrejšie.

Huawei nova 5T je vybavený špičkovými fotoaparátmi

Novinka od Huawei podporuje aj vylepšené rozostrenie pozadia, čo oceníte najmä v prípade, keď fotíte autoportrét s nejednoliatym či komplikovaným pozadím. Systém dokáže v takom prípade lepšie identifikovať hranice tváre a inteligentne rozostriť pozadie, pričom hlavný objekt (vašu tvár) udrží ostrý a jasný. Rieši tým problém nevydareného bokeh efektu, ktorý často nastáva pri komplikovaných pozadiach.

Tento obsah vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.