Apple TV+ vraj ponúka najkvalitnejšie streamovanie obsahu v 4K

Zo všetkých streamovacích služieb, ktoré disponujú podporou pre 4K rozlíšenie, Apple TV+ v oblasti kvality jednoznačne dominuje.

Zo všetkých streamovacích služieb, ktoré disponujú podporou pre 4K rozlíšenie, Apple TV+ v oblasti kvality jednoznačne dominuje. Ide o jedného z najnovších členov rodinky služieb s týmto zameraním, o čom však svedčí aj ponuka, ktorá zatiaľ pozostáva len z ôsmich programov.

Ako píše web macrumors.com, Apple TV+ ponúka kvalitnejšie 4K streamovanie ako väčšina filmov na iTunes. Informácia vyplýva z priemernej dátovej rýchlosti využívanej službou.

Zdroj ako príklad uvádza seriál “See”, ktorý mal najvyšší testovaný dátový tok – 29 Mb/s v priemere a 41 Mb/s najviac. Spomína sa aj titul “The Elephant Queen”, ktorého priemerná rýchlosť dosahovala veľmi slušných 26 Mb/s. Darilo sa aj ostatnému obsahu, ako je napríklad “Snoopy in Space”.

Apple TV+ môže ponúkať až dvojnásobný dátový tok videa typického HD Blu-ray disku. Pri UHD Blu-ray disku teda hovoríme približne o polovici. Len pre porovnanie, rýchlosť, ktorú ponúka konkurenčná služba Netflix, sa podľa všetkého pohybuje na hranici 16 Mb/s, pričom na streamovanie obsahu v 4K vyžaduje pripojenie s minimálnou rýchlosťou 25 Mb/s.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať