Galaxy Book Flex: Samsung prináša nový notebook s QLED displejom a S Penom

Šikovná pracovná stanica.

5
Samsung Galaxy Book Flex
Samsung Galaxy Book Flex

Svet sa dočkal dvoch nových Windows notebookov so značkou Samsung. Jeden z nich nesie názov Galaxy Book Flex a v jeho hardvérovej výbave nenájdeme iba krásny QLED panel, ale aj elektronické pero S Pen. 

Novinku tvorí hliníkový rámik a dokáže fungovať v dvoch rozdielnych režimoch – buď ako prenosný počítač alebo ako tablet. Konštrukcia totiž ponúka nadštandardnú flexibilitu, vďaka čomu sa dá s displejom manipulovať až v 360-stupňovom rozsahu, informuje tlačová správa juhokórejského výrobcu spotrebnej elektroniky.

  • rozmer a váha 13,3″ Galaxy Book Flex: 302,6 x 202,9 x 12,9 mm / 1,15 kg
  • rozmer a váha 15,6″ Galaxy Book Flex: 355,0 x 227,2 x 14,9 mm / 1,57 kg

„Pri výbere notebooku musia zákazníci často voliť medzi mobilitou a vysokým výkonom,“ uviedol YoungGyoo Choi, senior viceprezident divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics.

V prípade Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion nemusíte pristupovať na žiadne kompromisy, pretože tieto zariadenia ponúkajú vysoký výkon, bezkonkurenčnú prenosnosť a inovatívnu zobrazovaciu technológiu.“

Samsung Galaxy Book Flex
Samsung Galaxy Book Flex

Potenciálni zákazníci dostanú na výber z dvoch odlišne vybavených aj odlišne veľkých modelov. Jeden ponúka 13,3″ vrátane integrovanej grafickej karty, zatiaľ čo druhý pre zmenu 15,6″ uhlopriečku a samostatnú kartu GeForce MX250 od firmy Nvidia.

V oboch prípadoch je k dispozícii 16 GB operačná pamäť RAM (LPDDR4x), až 1 TB SSD úložisko, pestrofarebný QLED panel s Full HD rozlíšením, procesor Intel Core (10. generácia) a 69,7 Wh batéria. Rovnako však stoja za zmienku i stereo reproduktory od odborníkov z AKG alebo snímač odtlačkov prstov pre zjednodušenie autentifikácie používateľa.

Súčasťou výbavy je okrem iného i technológia Wireless PowerShare, prostredníctvom ktorej vie používateľ bezdrôtovo nabíjať iné zariadenie ako napríklad smartfón. Stačí ho iba položiť na touchpad.

Pero S Pen

Jedna aj druhá verzia notebooku má v konštrukcii malý otvor, kam možno uschovať elektronické pero S Pen. S jeho pomocou sa dá nahradiť klasický zošit alebo čistý papier, pretože s ním možno písať a kresliť priamo po displeji. Príslušenstvo ponúka ale aj praktické gestá, ktoré spestria ovládanie.

TIP REDAKCIE
Kráľ Android smartfónov príde v auguste. Samsung Galaxy Note8 bude náklad inovácií

Nový Samsung Galaxy Book Flex si budeme vedieť zaobstarať od decembra. Otázne zostáva už iba to, za koľko. Výrobca zatiaľ neprezradil ani jednu cenovku.