Inžinier z NASA: Nový motor dokáže vyvinúť 99 % rýchlosti svetla

Využíva "chybu" v einsteinovskej fyzike.

4
Foto: Pixabay

Jeden z inžinierov NASA, David Burns, prichádza s konceptom niečoho, čo doslova porušuje zákony fyziky. O novom motore, ktorý má byť schopný dosiahnuť takmer rovnako vysokú rýchlosť ako svetlo, informuje web futurism.com.

Podľa Davidových slov motor využíva „zvláštnu chybu“ v Einsteinovej fyzike – vďaka zrýchleniu iónov takmer na úroveň rýchlosti svetla a následnej manipulácii ich rýchlosti (a kvôli zákonom relativity aj ich hmotnosti) dokáže loď vybavená týmto motorom dosiahnuť vysokej rýchlosti (či len jednoduchého pohybu) bez toho, aby z nej čokoľvek fyzicky vychádzalo (splodiny a pod.).

„Za predpokladu, že by mal motor k dispozícii dostatok času a výkonu, bol by schopný dosiahnuť 99 percent rýchlosti svetla,“ povedal Burns pre New Scientist.

Aj keby motor skutočne fungoval, sprevádzala by ho nemalá kopa nevýhod. Takýto motor s dĺžkou približne 200 metrov by totiž generoval asi také množstvo sily, aké produkujú ľudia pri písaní na klávesnici.

To znamená, že aj keby mal David pravdu a motor by bol schopný sa priblížiť k rýchlosti svetla, trvalo by mu to veľmi dlho.

„Ak niekto povie, že to nefunguje, budem prvý, čo povie, že to stálo za pokus,“ tvrdí David.