Inžinier z NASA: Nový motor dokáže vyvinúť 99 % rýchlosti svetla

“Za predpokladu, že by len samotný motor mal k dispozícii dostatok času a výkonu, bol by schopný dosiahnuť 99 percent rýchlosti svetla.”

Jeden z inžinierov NASA, David Burns, prichádza s konceptom niečoho, čo doslova porušuje zákony fyziky. O novom motore, ktorý má byť schopný dosiahnuť takmer rovnako vysokú rýchlosť ako svetlo, informuje web futurism.com.

Podľa Davidových slov motor využíva “zvláštnu chybu” v Einsteinovej fyzike – vďaka zrýchleniu iónov takmer na úroveň rýchlosti svetla a následnej manipulácii ich rýchlosti (a kvôli zákonom relativity aj ich hmotnosti) dokáže loď vybavená týmto motorom dosiahnuť vysokej rýchlosti (či len jednoduchého pohybu) bez toho, aby z nej čokoľvek fyzicky vychádzalo (splodiny a pod.).

“Za predpokladu, že by mal motor k dispozícii dostatok času a výkonu, bol by schopný dosiahnuť 99 percent rýchlosti svetla,” povedal Burns pre New Scientist.

Aj keby motor skutočne fungoval, sprevádzala by ho nemalá kopa nevýhod. Takýto motor s dĺžkou približne 200 metrov by totiž generoval asi také množstvo sily, aké produkujú ľudia pri písaní na klávesnici.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

To znamená, že aj keby mal David pravdu a motor by bol schopný sa priblížiť k rýchlosti svetla, trvalo by mu to veľmi dlho.

“Ak niekto povie, že to nefunguje, budem prvý, čo povie, že to stálo za pokus,” tvrdí David.